Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Özge Özpirinçci kurtarmıştı, artık özgür
Özge Özpirinçci kurtarmıştı, artık özgür
Ünlü oyuncunun yardım elini uzattığı karakulak tedavisinin ardından doğal ortamına salındı.
Magazin 9 Temmuz 2016 - 14:20

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde televizyon dizisi çekimlerine katılan Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy, yol kenarında bitkin durumda, nesli tükenme tehlikesi altında olan 4 aylık yavru bir karakulak bulmuştu. Ünlü oyuncuların yardım ettiği yavru karakulak, tedavisinin ardından doğal ortama bırakıldı. Marmaris’te dizi çekimleri için bulunan Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy, geçen ay gezi için gittikleri Karacasöğüt’ten dönerken Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Marmaris’teki katı atık tesisi yakınlarında bir karakulak yavrusunun bitkin halde yattığını gördü.

ozge-ozpirincci-ic

Ünlü oyuncular, hayvanı hemen otomobile alarak Marmaris Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Fethi Halepliler’e götürdü. Dr. Halepliler, enfeksiyon nedeniyle ölmek üzere olan dişi karakulak yavrusuna müdahale ederek serum taktı; antibiyotik tedavisine başladı. Tedavinin sonuç vermesiyle hayati tehlikeyi atlatan karakulak, Marmaris Milli Parklar Müdürlüğü’ne getirildi. Yavru karakulak tedavisinin devamı için Gökova’daki Medikavet Hayvan Hastanesi’ne götürüldü. Tedavisinin ardından normal yaşama dönen yavruya kuduz aşısı yapılarak Marmaris Milli Parkı’nda doğaya bırakıldı.

İLGİLİ HABERÖzge Özpirinçici'nin kucağındaki KarakulakÖzge Özpirinçici’nin kucağındaki Karakulak