Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Özge Özpirinçici’nin kucağındaki Karakulak
Özge Özpirinçici’nin kucağındaki Karakulak
Özge Özpirinçci set dönüşü yaşadığı bir olayı takipçileriyle böyle paylaştı.
Erdinç YAPAN
Magazin 8 Haziran 2016 - 08:37

Yoğun ve yorucu bir set günü dönüşünde bir anda önümüzde giden kamera aracının durduğunu ve ekipten 3 arkadaşımızın vahşi bir kedinin yol üstünde durduğunu ve muhtemelen araba çarpması sonucu kıvrandığnı söylediler. Yerde muhtemelen annesinden uzaklaşmış panik halde nesli tükenen memeliler listesinde bulunan bir KARAKULAK duruyordu. Hemen kamera ekipmanlarına dahil olan kalın bir bezle onu sarmaladık ve Değirmenyanı’nda bulunan doğal hayatı koruma derneğinden veteriner doktor Fethi Bey’e teslim ettik. Kendisi aynı zamanda bu bölgede orta ve büyük boy memeliler üzerinde tez yazıyormuş.

ozge-ic

Telefonla buluşma noktamızı ayarladık ve yavru Karakulak’ı ona teslim ettik. “Gündüz vakti Karakulak görmeniz ve ona bir araba çarpmış olması mümkün değil muhtemelen vurulmuştur” dedi. Daha sonra kendisinden aldığımız bilgiye göre ciddi bir dehidrasyon sonucu bu halde olduğunu söyledi. Dün gece serum verdi minik ama vahsi Karakulak’a. Bugün, yarın salacağız onu ilk bulduğumuz yere. İnsanoğlu doğaya saygı duymalı ve onu korumalı. Her geçen gün azalan doğal kaynaklar bir süre sonra ne insanlar ne de diğer canlılar için yeterli olmayacak. Bireysel olarak yürütebileceğiniz bu davranışı lütfen çevrenize yayın! Önce kendinizi sonra doğayı koruyun. Dünya bütün canlıların yuvası.