Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Özge’nin küçük arkadaşına merhaba deyin
Özge’nin küçük arkadaşına merhaba deyin
Güzel ve başarılı oyuncu Özge Özpirinçci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla şaşırttı.
Magazin 13 Ekim 2016 - 07:45

Ekranların sempatik ve güzel oyuncularından Özge Özpirinçci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla takipçilerini şaşırtmayı başarıyor. Geride bıraktığımız Haziran ayında o sıralar oynadığı Aşk Yeniden dizisinin setinden çıktıktan sonra yol üzerinde nesli tükenmekte olan bir Karakulak bulan Özpirinçci, hayvanın tedavi sürecini ve yaşananları yine hesabından paylaşmıştı. Güzel oyuncu bu defa da bir Peygamberdevesi Böceği ile objektif karşısına geçmiş ve bu ilginç kareyi “Küçük arkadaşıma merhaba deyin” notuyla paylaşmış.

ozge-ic

Peygamberdevesi böceği hakkında

Peygamber develeri yavaş hareket eden ve öngöğüs bölütleri çok uzamış olan böceklerdir. Ön bacaklarının birbirini eklemlenen biri dikenli iki uzun parçası (uyluk ve kaval kemikleri) kıvrıldığında avlarını yakalayıp parçalayan bir kıskaca dönüştürür. Peygamber devesi genellikle canlı böceklerle beslenir fakat protein ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamadıkları zamanlarda memeli sınıfından olan cüce fare ve sinek kuşu yediklerine de rastlanmıştır. Vücutları uzun ve incedir. Üçgen kafa yapıları vardır. Ergin mantid, genelde 5 ile 13 cm arasındadır. Erkekler dişilerden daha küçüktür. Peygamber develerinin büyük bölümü tropik ve astropik bölgelerde yaşar. En iyi bilinen türlerinden olan 7–12 cm uzunluğundaki Mantis religiosa Afrika'nın kuzeyinden Avrupa'nın içlerine kadar yayılmıştır. Yenidünya'daki peygamber develerinden Hymenopus Kanada'da yaşayan tek peygamber devesi türüdür ve bilinen en güzel peygamber devesi türüdür.