Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Pakistan saldırısı sonrası sosyal medya
Pakistan saldırısı sonrası sosyal medya
Sosyal medya Pakistan'da yaşanan terör olayına kayıtsız kalmadı.
Erdinç YAPAN
Magazin 28 Mart 2016 - 08:23

Dünya çapında artan terör eylemleri insanların her geçen gün daha büyük bir korku içinde güne başlamalarına neden oluyor. Pek çok insanın içini acıtan son terör saldırısı Pakistan’ın Lahor şehrindeki bir lunaparkta gerçekleşti. ‘Gülşen İkbal’ adlı lunaparkta gerçekleşen bombalı saldırı sonrasında 65 kişinin yaşamını yitirdiği ve 300’den fazla kişinin de yaralandığı belirtildi. Pek çok ünlü isim çoluk çocuk demeden yapılan bu saldırı sonrası tepkisini sosyal medya üzerinden gösterdi:

TÜLİN ŞAHİN

Danimarka’da tüm eğitim hayatım boyunca çok sayıda farklı ırktan,renkten ve dinden arkadaşlarım vardı. Pakistanlı, Somalili, Bosnalı, Sırp, Filistinli, Iraklı, İranlı, Hintli, Çinli, Vietnamlı…. Evet Danimarkalıların yanı sıra bir sürü farklı ırktan gelmiş arkadaşlar ile her gün yan yana oturur dersler dinlerdik,yemeklerimizi yerdik,oyunlar oynardık,ders çalışırdık yani birlikte yaşardık. Bu mümkün! Yeter ki insana sadece insan gibi bakmak ve insan gibi davranmak! Başın sağ olsun Pakistan…

 

ŞAHAN GÖKBAKAR

Stop Teror #prayforpakistan

HANDE ATAİZİ

İnsanlık sona hızla yaklaşıyor. NasIl kıyarsın ya o çocuklara bir anne olarak içim burkuluyor.

FERYAL GÜLMAN

Luna Park’ta canlı bomba olabilmek ne tur bir vicdansızlık!!! Tarifi yok ki…

GONCA VUSLATERİ

Azalıyoruz.. İnsanlığımızla bu dünyada azalıyor, yok oluyoruz. Yok ediyoruz. Böyle zalimlikle baş kaldırıyoruz ama doğa da bunun hesabını soracaktır dilerim. Her kaybettiğimiz çocuk için bin uykusuz gece, yanıyor kalbimiz !

ECE ERKEN

Acınız acımızdır… Kardeş #Pakistan

ÇAĞLA ŞİKEL

Bana hiç bela okunmaz diye öğretti büyuklerim, ne kadar nefret edersen et ne kadar sevmezsen sevme ama bela okuma derlerdi. Bu gün, yüreğimden ve haykırarak
ALLAH BELANIZI VERSİN AMİN !

HANDE YENER

Kardeş ülke #Pakistan halkının başı sagolsun… Evladını, teröre kayıp veren acılı annelere babalara Allah sabır versin

IŞIL REÇBER

O masum çocukların günahı ne?

Son güncelleme: 11:07 - 28.03.2016