Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Pink Martini’nin Türkiye konserleri terör saldırıları nedeniyle mi iptal edildi?
Pink Martini’nin Türkiye konserleri terör saldırıları nedeniyle mi iptal edildi?
Pink Martini’nin Türkiye konserleri 'sağlık sorunları nedeniyle' ertelendi ancak asıl erteleme nedeninin altında terör saldırıları mı yer alıyor?
Magazin 15 Temmuz 2016 - 11:22

Dünyaca ünlü ABD’li müzik grubu Pink Martini’nin, 17 Temmuz İstanbul, 19 Temmuz Bodrum ve 21 Temmuz KKTC’de vereceği konserlerin, sağlık sorunları nedeniyle iptal edildiği duyuruldu. Açıklama, Pasion Turca’nın sosyal medya hesabı üzerinden yapıldı. Konser iptalinde terör olaylarının bir bağlantısı var mı, yoksa gerçekten sağlık sorunlarıyla ilgili mi bilinmiyor. Ancak konserler ileri bir tarihte yapılacak.

MİLLİ GÜN KUTLAMALARI İPTAL EDİLDİ

Fransa’nın Türkiye’deki misyonlarınca 13 Temmuz ve 14 Temmuz akşam düzenlenecek 14 Temmuz “Fransa Milli Günü” kutlamaları güvenlik endişeleri nedeniyle iptal edildi.

Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği'nden gelen açıklamada “Güvenlik gerekçesiyle, Ankara, İstanbul ve İzmir'de düzenlenmesi öngörülen 14 Temmuz kutlamaları iptal edilmiştir. Kararla ilgili Türk Makamları bilgilendirilmiştir. Kendileriyle sürekli iletişim halindeyiz” denilmişti.

KONSERİN İPTAL NEDENİ İHBARLAR MI?

Fransa, gelen terör ihbarları nedeniyle Türkiye’deki ‘milli kutlamaları’ iptal etti. Ancak terör dün gece ülkeyi vurdu… Acı bilançoyu önlemek için alınan güvenlik önlemleri yeterli olmadı.

Türkiye’deki İstanbul Başkonsolosluğu, İzmir Fahri Konsolosluğu ve Ankara'daki Büyükleçiliği’n 13 Temmuz itibari ile bir sonraki emre kadar kapalı olacağını duyuran Fransa, terör tarafından Nice’de vuruldu.

Türkiye’de konser verecek olan Pink Martini grubu da konserlerini ‘sağlık sorunları’ nedeniyle iptal ettiklerini duyurdu. İptalin kesin nedeninin gelen ihbarlar mı, sağlık sorunlarımı olduğu önümüzdeki günlerde netleşecek.

İLGİLİ HABERRihanna'dan Fransa Nice'de yaşanan terör saldırısına tepkiRihanna’dan Fransa Nice’de yaşanan terör saldırısına tepki