Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Reyting icin rezil olduğumla kaldım
Reyting icin rezil olduğumla kaldım
Sahnelerle çok küçük yaşta tanışan Aleyna Dalveren (22) tıpkı adaşı Aleyna Tilki gibi reşit olmadan sahneye çıkmış. “Ben ailemin mekanında sahne aldım” diyen Aleyna reşit olana kadar polisten saklanarak şarkı söylemiş.
Edda SÖNMEZ
Magazin 26 Kasım 2016 - 02:00

İlk kez 'Bugün Ne Giysem' adlı yarışmada boy gösterip dikkat çeken Aleyna Dalveren daha sonra oyunculukla ilgilendi ve ilk göz ağrısı müziğe ara vermedi. ‘Havam Yerinde' adlı şarkısına çektiği klibin Britney Spears'ın ‘Make Me' şarkısının klibine benzemesiyle dünya basınında da yer alan Dalveren, bu benzerlikten çok memnun. Dünya çapında bir star olmayı hayal eden genç şarkıcıyla buluştuk ve hikayesini dinledik.

5

– Öncelikle bize kendinizi tanıtır mısınız?
22 yaşındayım. İstanbul'da doğdum ve büyüdüm. Nişantaşı Üniversitesi'nde Sinema ve Televizyon Bölümü'nde okuyorum. Yolun çok başındayım. Çocukluk hayallerime ailemin desteğiyle ulaşmaya çalışan, kalıcı olmayı hedefleyen yeni bir pop şarkıcısıyım. İlk kez beş yaşındayken bir yatak markası reklamında rol aldım. Daha önce hayalim oyunculuk olduğundan ‘Arka Sokaklar' ve ‘Umutsuz Ev Kadınları' dizilerinde izleyiciyle buluştum.
– Bir de yarışma hikayeniz var…
Evet; ‘Bugün Ne Giysem'e katıldım. Fakat o programla ilgili internette yer alan her şeyi savcılık kararıyla kaldırtmak istiyorum. Orada yaptığım her şey reyting içindi. Rezil olduğumla kaldığımdan hiç sevmiyorum bu konunun gündeme gelmesini… Onlar reyting için didiklediler özel hayatımı ve bu yüzden de RTÜK'ten ceza aldılar.

4

Armut dİbİne düştü

– Müzik piyasasına nasıl adım attınız?
Vokalist olarak başladım bu işe. Aslında annemin sesi çok güzel yani armut dibine düştü. Piyasaya 17 yaşında girdim ve ilk albümümü 18 yaşında yaptım. 2014 yılında yayınlanan ilk şarkımın adı ise ‘Hastam Çok'. Şimdi de ‘Havam Yerinde' adlı şarkım gündemde.
– Sizin gibi genç yaşta müzik dünyasına giren Aleyna Tilki'nin yaşadıkları hakkında neler söylemek istersiniz?
17 yaşında sahneye çıkmaya başladım ama ben ailemin kulübünde sahneye çıkıyordum. Polis gelince de hemen kulise kaçıyordum.
– Küçük yaşlardan itibaren sahnede olmak psikolojinizi nasıl etkiledi?
Profesyonel anlamda 18 yaşından sonra sahneye çıktım. Ama aile toplantılarında şarkı söyleme alışkanlığım çocukluğumdan geliyor. Bütün bu süreçte ailem hep yanımdaydı. Genç yaşta bu işe başlamak uzun vadede avantaj olabilir. Şimdi 22 yaşındayım ve bu sektöre profesyonel olarak adım atalı dört yıl oldu. Ailemin hep yanımda olması beni olumlu etkiledi…

Sahne benİm yaşam kaynağım

– Yaptığınız işi sizin için çekici hale getiren faktörler hangileri?
Ben biraz şımarık büyüdüm. O yüzden şartlar ne olursa olsun sevmediğim bir işi kimse bana zorla yaptıramaz. Müzik ve sahnede olmak benim yaşam kaynağım. Sevdiğim işi yaptığım için çok mutluyum.
– Sahne performansı sergilemeye devam edecek misiniz?
Yeni şarkım iki milyon beş yüz bin kez dinlendi ve büyük bir başarı yakaladı. Sahneye çıkıp bu başarıyı insanlarla paylaşmak beni çok mutlu ediyor. Her çarşamba bir mekanda program yapıyorum. Sahne almaya devam edeceğim çünkü insanların beni canlı dinlemesi ve tanımaları gerektiğini düşünüyorum.

7

Bana Yerlİ BrItney denmesi hoşuma gİdİyor

– Yeni klibiniz çok ses getirdi. Özellikle de Britney Spears ile benzerliğiniz… Bu konuda neler söyleyeceksiniz?
Ben Britney fanıyım; o benim ilham perim. Klipte de onun tavırlarından esinlendim. Klibimiz Erkan Naz yönetmenliğinde, Beykoz Kundura Fabrikası'nda, 25 kişilik bir ekip tarafından çekildi. Klip sevildi ve dünyaca ünlü blogger Perez Hilton'a konu oldu. ‘Havam Yerinde' klibim konu edilerek Britney'in birçok yeni stara ilham verdiği işaret edildi. Bununla ilgili dünyanın en önemli sitelerinde ve gazetelerinde haber oldum. Bir sabah uyandığımda ilham perim Britney ile aynı haberlerde olmak benim için gurur vericiydi. Hiçbir zaman Britney'e hayranlığımı gizlemedim; bana ‘Yerli Britney' denilmesi hoşuma gidiyor.
– Hayatınızın olmazsa olmazı nedir?
Sahne diyelim çünkü başarıyı ortaya koyan en önemli faktörlerden biri insanların karşınızda şarkılarınızı hep bir ağızdan söylemesi. Ben ancak alkış almadığım zaman bu işi bırakırım. Müzik adına en büyük hayallerimden biri de Tarkan'la düet yapmak.

Son güncelleme: 09:01 - 26.11.2016