Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Robert De Niro İstanbul Narkotik’teymiş!
Robert De Niro İstanbul Narkotik’teymiş!
Robert De Niro'nun İstanbul Narkotik Polisi ile fotoğrafları ortaya çıktı. De Niro geçmişte çektiği bir filmin Türkiye’de geçecek sahnelerinin için Türk polisi ile birlikte çalıştığı belirlendi. İşte De Niro'nun Türk Polisi'ne eşlik ettiği o fotoğraflar...
Magazin 18 Eylül 2017 - 13:10

Dünyaca ünlü aktör Robert De Niro Türk Polisi ile birlikte operasyona katışmış. Geçmişte çektiği bir film için Türk Polisi’nin yaptığı bir operasyona katılan De Niro gazeteciden, o dönem için fotoğraflarının yayınlanmaması sözü almış.

kayitdisi-ic-son

Fotoğrafları çeken gazeteci Burak Ersemiz, De Niro’yla tanışma hikayesini anlattı. Arkagüverte'nin haberine göre, gazeteci Burak Ersemiz yıllar sonra Robert de Niro'nun İstanbul seyahatini şu sözlerle anlattı:

1995 yılıydı yeni açılan Vatan caddesindeki emniyet müdürlüğü binasına kaçakçılık şubelerinin yeni taşındığı günlerden biriydi. İnterpol Şube Müdürü Mehmet Başar'dı. Gece geç saatlerde son kez şubeleri dolaşıp eve gitmek üzere hazırlık yapıyordum. Mehmet Başar'ın makam odasında hareketlilik sezince sekreterinin “dur” demesine fırsat bile vermeden içeri daldım. İçeri girdiğimde Amerikan Konsolosluğu'ndan tanıdığım birkaç sima ile birlikte sırtı bana dönük bir kişi, Mehmet Bey ile sohbet ediyordu. Amerikalılar da beni tanıdığı için bir anda bakışlar değişti ve beni kapıdan dışarı çıkarmak için bir hareketlenme oldu tam o sırada Mehmet Başar'ın yanında oturan kişinin Robert De Niro olduğunu anladım.

Bir rica üzerine yapılmayan tek haber

Gece geç saatlerde son kez şubeleri dolaşıp eve gitmek üzere hazırlık yapıyordum. Mehmet Başar'ın makam odasında hareketlilik sezince sekreterinin “dur” demesine fırsat bile vermeden içeri daldım. İçeri girdiğimde Amerikan Konsolosluğu'ndan tanıdığım birkaç sima ile birlikte sırtı bana dönük bir kişi, Mehmet Bey ile sohbet ediyordu.

Amerikalılar da beni tanıdığı için bir anda bakışlar değişti ve beni kapıdan dışarı çıkarmak için bir hareketlenme oldu tam o sırada Mehmet Başar'ın yanında oturan kişinin Robert De Niro olduğunu anladım.

robert-de-niro-ic-1

Korumaların ve Amerikalıların telaşlı tavrına karşın Mehmet Başar nazikçe beni içeri davet ederek Robert De Niro ile tanıştırdı.

‘İnterpol adına Amerika'da görev yaptığı yıllarda Robert De Niro ile tanışıp dost olduğunu ve bu anlamda kendisine bir ziyaret yaptığını' söyledi. Bu ziyaretin bir amacı da Niro'nun yeni çektiği bir filmin Türkiye'de geçecek sahnelerinin Türk polisi ile birlikte bir ön hazırlığıydı. O gece Mehmet Başar'ın ricası ile haber yapmadım.

robert-de-niro-ic-2

Ancak De Niro, Narkotik Şube ekipleriyle birlikte mekanlarda gezip kimlik kontrolü yaptı. Kafasında kasket ve gece olmasına rağmen gözünde güneş gözlüğü olan Robert De Niro polis yeleği giymiş elinde telsiz, kemancı ve bir çok gece kulübünde insanlara kimlik kontrolü yapmıştı. Hatta “kımlik kımlik” diyerek bizzat kendisi almıştı nüfus kağıtlarını…”

robert-de-niro-ic-3

Haber fotoğrafları: Burak Ersemiz
Kaynak: Akgüverte

Son güncelleme: 13:19 - 18.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.