Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Rüzgar Çetin’in tahliye kararını hukukçulara sorduk
Rüzgar Çetin’in tahliye kararını hukukçulara sorduk
Rüzgar Çetin’in tahliyesini avukat Prof. Dr. Ersan Şen’e sorduk, işte konuyla ilgili açıklamaları.
Magazin 4 Ekim 2016 - 15:30

Ünlü yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin yaptığı feci kaza sonucu bir polis aracına çarpmış, polislerden biri şehit olurken diğeri de yaralanmıştı. Rüzgar Çetin, o kazanın ardından bugün yapılan duruşmada sürpriz bir şekilde tahliye edildi. Biz de bu sürpriz tahliye kararını Avukat Prof. Dr. Ersan Şen'e sorduk. İşte Şen'in, Rüzgar Çetin'in tahliyesi hakkındaki görüşleri; “Savcı başta Rüzgar Çetin'in ‘bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına neden olmak suçundan 3 yıldan 22.5 yıla kadar hapsini istemişti. Ancak kazada yaralanan polis memurunun şikayetten vazgeçmesi üzerine Çetin'in cezasında 3 ila 9 yıl arasında bir düşme oldu. Bunun üzerine geride bıraktığımız gün kazada hayatını kaybeden polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün ailesinin de 8 ay sonra Rüzgar Çetin hakkındaki şikayetlerini geri çekmesi üzerine mahkemenin verdiği tahliye kararının doğru olduğu görülüyor.

İLGİLİ HABERRüzgar Çetin'in tahliyesi konusundaki görüşlerinizi bize yazınRüzgar Çetin’in tahliyesi konusundaki görüşlerinizi bize yazın

Yani mahkeme hukuki süreç içinde verdiği kararda haklı. Mahkeme heyetinin dava süreci içinde değiştiği haberlerini duymuştum ancak bildiğim kadarıyla mahkeme başkanı değişmedi. Türkiye’de bu şartlar altında, kararın oy çokluğuyla alınmasının altında bir şey aranmaması gerekiyor. Bu süreç sadece Rüzgar Çetin için de geçerli değil, aynı koşulları taşıyan davalarda sonuç da benzer çıkacaktır. Çetin’e adli kontrol uygulandığı söylenmişti ancak bu gerçekleşmemiş. Verilen kararda mahkemenin şikayetin geri çekilmesinden etkilenmemiş olduğu görünüyor. Verilen ceza en yüksek kademeden verilmiş. Sekiz ay içeride yatmış ve 1 Temmuz’dan önce işlenmiş bir ceza olduğu için mahkemenin verdiği karar doğrudur.

 

İLGİLİ HABERSon dakika Rüzgar Çetin tahliye edildiSon dakika Rüzgar Çetin tahliye edildi

Son güncelleme: 15:48 - 04.10.2016