Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Saçlarımı ve yüzümü her gün yıkamam çünkü…’
‘Saçlarımı ve yüzümü her gün yıkamam çünkü…’
Gökçe ile yeni şarkısını, kariyerini ve güzellik tavsiyelerini konuştuk.
İmge BALIK
Magazin 16 Mart 2016 - 07:08

2007’de yayınladığı ilk albümü Böğürtlenli Reçel ile müzik dünyasına adım attı Gökçe. Ardından bir bir sıraladığı hit şarkıları ile gönülleri fethetmeyi başardı.

Şu sıralar ‘Vazgeçmeseydin Keşke’ ile müzik severleri mest eden Gökçe ile yeni şarkısını, kariyerini ve güzellik tavsiyelerini konuştuk.
imge.balik@sozcu.com.tr

Gökçe Dinçer

17 YAŞINDA ALBÜM ÇIKARMIŞ OLMAK İSTERDİM
‘Vazgeçmeseydin Keşke’yi geçtiğimiz günlerde yayınladın. Neden albüm değil de bir teklik çıkarmayı seçtin?
Çünkü, henüz nasıl bir albüm yapacağıma karar veremedim,”teklik” çıkarmak hızlı olduğu için de çok keyifli, istediğin şarkının çıkması için, koskoca bir albüm sürecini beklemek zorunda kalmıyoruz.

‘Vazgeçmeseydin Keşke’nin özel bir hikayesi var mı?
Aşkını bencilce yaşayan ve karşındaki insanın onu asla bırakmayacağını düşünüp hatalar yapan, daha sonra terk edilince pişmanlık duyan insanların hikayesi.

Senin hiç pişmanlıkların oldu mu?
Her insan gibi benim de pişmanlıklarım var tabii ki. Mesela; 17 yaşındayken albüm çıkarmış olmayı çok isterdim. Ama çok şükür ki büyük pişmanlıklarım yok, zaten verdiğimiz kararlar sayesinde bugün buradayız ve ben memnunum. (Gülüyor)

Klip yönetmenliği de yapıyorsun… Kamera önünden kamera arkasına geçmek nasıl bir duygu?
Ben “sanat yönetmenliği” mevzunuyum ve albümden önce müzisyen olduğum dönem reklamcıydım dolayısıyla kamera arkasından kamera önüne geçtim. İnanılmaz büyük bir zevk aliyorum, bulduğun fikri hayata geçirmek, insanları değiştirmek güzelleştirmek, ışıkla, dekorla oynamak, mekan bulmak o çektiğin videoyu,filmi ya da fotoğrafın sonucunu yaşamak çok büyük bir keyif benim için. Bu sebeplerle senelerdir yönetmen olan iki arkadaşım İdil Dizdar ve Said Dağdeviren ile “Gulyabanifilm”i kurduk.

Klipte seni bohem rüzgarlarının etkisi altında görüyoruz. Peki günlük stilininasıl tanımlarsın?
Şarkının tarzı böyle bir stil istiyordu ama zaten ben salaş, eklektik ve bohem giyim tarzından çok hoşlanırım, günlük hayatımda da rahat ve genellikle 60’lar sonu 70’ler stilini tercih ederim.

Gökçe Dinçer

TAM BİR İŞKOLİĞİM
Formunu korumak için özel bir şeyler yapıyor musun?
Orantısız bir kilo alımı yaşadığım için hep zayıf olmam gerekiyor, aletli pilatese gidiyorum, uzun yürüyüşler ve squat yapıyorum. Günde 2 öğün yiyorum, uzun ve güçlü bir kahvaltı, ekmeksiz protein ağırlıklı ya da hafif bir akşam yemeği yiyorum. Karbonhidrat tüketimini her gün olmamak şartıyla sadece gündüz yapıyorum, bir gün biraz yemeği fazla yemişsem o akşamı sadece çorba ile atlatıyorum.

Gökçe için mükemmel bir gün nasıl başlar?
Uyanır uyanmaz açılan güzel bir müzik, kahve, uyurken özlediğim 2 kedim ve köpeğimle boğuşma ardından güzel ve uzun bir kahvaltı yaparım. Eğer o gün aletli pilatesim varsa kahvaltıdan önce sporumu yaparım çünkü halsiz oluyorum, sonrasında bol yumurtalı bir kahvaltı ederim. Eve gelir köpeğimi alır boğazda yürürüm. Akrabalarımla, arkadaşlarımla görüşürüm ama tam bir işkoliğim (Gülüyor)

Film seslendirmesi, klip yönetmenliği, kendi şirketini kurdun derken bundan sonraki hedeflerin arasında neler var?
Hedeflerimde daha iyi şarkılar, değişik denemeler ve “gulyabanifilm” ile bir çok video ve filmlere imza atmak var.

Yeni albüm hazırlığı var mı?
Hayır yok çünkü konsept bir şeyler yapmak istiyorum, henüz karar veremedim.

Gökçe Dinçer

YÜZÜMÜ HER GÜN YIKAMAM
Takipçilerinin özellikle uzun saçlarına hayran olduğunu biliyoruz. Parlaklığını ve canlılığını korumak için özel bir şey uyguluyor musun?
Uzun saç çok seviyorum. Bazen kısa saça çok özeniyorum fakat üzüleceğimi biliyorum. Ben saçlarımın rengiyle hiç oynamam. Bir siyah yapıp, bir kumral yapıp sonra sarı yapmak saçları bitirir, mahveder, senelerdir aynı renktir. En önemlisi saçlarıma fön pek çektirmem. Zaten düzler, sadece zararı dalgalı yapmak istediğim zamanda veriyorum, onu da çok severim. Klipten sonra çok soran oldu saçlarımın dalgasını, üçlü maşa diye bir maşa var onunla kendim yapıyorum. Hint yağı kullanıyorum çabuk uzatıyor.

Peki devamlı uyguladığın bir güzellik ritüelin var mı?
Ben saçlarımı ve yüzümü her gün yıkamam. İnsanın kendi vücut yağının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Belli bir yaştan sonra da kurudukça nemlendirilmesi gerekir. Yüzüme makyaj malzemesi pek kullanmam; fondoten gibi. Cildinizde ciddi bir sorun yoksa gerek yok.

Batıl inançların ya da olmazsa olmaz dediğin takıntıların var mıdır?
Batıl inancım pek yok fakat ışıksız asla uyuyamam. Bir yerden odaya ışık gelmesi şart, karanlıktan çok korkarım.

Çok uzun turneler, konserler yapıyorsun. Bu süreçte aklına yer eden, ilginç anıların var mı?
Çok var, inanılmaz şeyler yaşıyoruz anlatmakla bitmez. Bir ayda 25 konser, ayrı şehir turnemiz olmuştu. Ben konser bitince acele odama koştum, bir önceki oda numaramı hatırlıyormuşum meğer, bir girdim yaşlı bir amca! Bende küçük bir şapka, kabarık bir etek. Amca şoka girdi, beni cin sandı (Gülüyor) Özür dileyip uzaklaştım.

Son güncelleme: 11:16 - 16.03.2016