Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şahan Gökbakar Osman Pazarlama filminin galasını yaptı
Şahan Gökbakar Osman Pazarlama filminin galasını yaptı
Şahan Gökbakar 19 Şubat’ta vizyona girecek olan Osman Pazarlama’nın galasını yaptı.
Mustafa KIZGINYÜREK
Magazin 17 Şubat 2016 - 09:05

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar'ın yeni filmi ‘Osman Pazarlama'nın galası Kanyon AVM Cinemaximum Sinemaları'nda gerçekleştirildi. .Senaryosunu Şahan ve Togan Gökbakar'ın birlikte yazdığı 19 Şubat'ta Çamaşırhane Film yapımcılığında vizyona girecek filmin galasına ünlü akını yaşandı. Galaya Ahmet Kural – Murat Cemcir, Emel Müftüoğlu, Ömür Gedik, Betül Demir, Zara, Demet Akbağ, Polat-Ahsen Yağcı, Yılmaz Ulusoy, Engin Altan Düzyatan, Neslişah Alkoçlar, Süleyman Kosif, Melda- Sinan Kosif, Zeynep-Murat Tarman, Ineke Beets Winkler, Timur Kunt, Hakan Baş – Günsü Soral, Cemal Hünal- Lale Cangal, Gökhan Tepe, Abdürrahim Albayrak ve Mehmet Aslan’ın aralarında bulunduğu ünlü isimler katıldılar.

Fotolar: Mustafa Kızgınyürek

Heyecanını basın mensuplarıyla paylaşan Şahan Gökbakar, galaya eşi Selin Gökbakar ile el ele geldi. Gökbakar ‘Güzel bir gece bizim için. Yaklaşık 8-9 aydır uğraş verdiğimiz bir filmin gala gecesi. İnşallah bizdeki etkisi, sizlere de izleyenlere de geçer' dedi. Komedyen, Recep İvedik rekorunu kırar mı? sorusuna ‘Recep de benim olduğu için geçerse sorun yok' cevabını vererek herkesi kahkahaya boğdu.

-Demet sıfır kapris

Demet Akalın ve eşi Okan Kurt'un filme dahil oluş sürecini anlatan Gökbakar: ‘ Biz sürekli konuşuyorduk, Recep İvedik'leri çok seviyorlar. Bu filme kısmet oldu. Zor ikna ettim. Demet biraz tedirgin oldu. Okan'dan hiç beklemiyordum. Doğaçlama espriler kattı, bana ayar verdi. İnşallah devam eder Demet izin verirse. Demet sıfır kapris, kim ne diyorsa inanmayın, ben şahit oldum' dedi. İcatlardan favorisi sorulan Şahan Gökbakar : ‘İcatların pek tutulacağını zannetmiyorum ama kendi içinde güzel oldu. Biliyorsunuz Türkler' in yurtdışına çıktığında en büyük sıkıntısı taharet musluğu. Bir müteşebbis varsa o işe girişebiliriz beraber' sözleriyle espri yaptı.

Film afişlerini paylaşarak sinemaya destek verdiğini belirten Gökbakar ‘Zeytin dalı muhabbeti hakkında şunu söyleyeyim. Ben Türk sinemasıyla ilgili birçok afişi paylaşıyorum. Sadece Cem Yılmaz değil, Ahmet Kural, Murat Cemcir, Kerem Çatay, Yüksel Aksu… Hepsi var. Benim için sinema sektörünün gelişmesi önemli. Zeytin dalı olarak yorumlandı ama bütün arkadaşlara yaptığım rutin bir uygulama' açıklamasında bulundu. Gökbakar ayrıca ‘Ağustos sonu Recep İvedik 5'e başlıyoruz. Seyircimiz talep ediyor, biz de yapıyoruz. Gittiği yere kadar gider' dedi. İki aylık oğlu Deniz Efe hakkındaki sorular karşısında ise ‘Çocuk çok ufak ben şimdi onu bu curcunaya getiremem, iki aylık. İleride bu bantları izler babasıyla gurur duyar inşallah' dileğinde bulundu.

Smokinli çift

Galaya smokinle gelen Demet Akalın ‘Güldük çok. İnanılmaz bir kulis, set ekibi, yönetmenimiz. Bayağı profesyonelce çalışılıyordu. Smokin giydim, değişik oldu. Herkes çok sevdi. Topukluyu sevmiyorum, yeni trend bu. Dünya modasını takip ettiğim için' dedi. Akalın film hakkındaki duygularını ise ‘Çok heyecanlıyım.

Başka bir şeye benzemiyormuş. İlkokul çocuğu gibi oldum. Şahan arkadaşımız. Ben her zaman dakik olduğum için ofisine gündüz 15.00 ‘te gittim. Uzun sürdü ama hiç şikayet etmedim' sözleriyle anlattı. Akalın ile filmde rol alan Okan Kurt ise ‘İlk teklif geldiğinde sordum ne giyeceğimi, smokin dedik. Siyah giyeyim diyorum, beyaz diyorlar. Garson esprisini sonradan öğrendim' diyerek eğlenceli bir yanıt verdi.

– Gişesi İnşallah bizi geçer

Galaya “Düğün Dernek 2 Sünnet” filmiyle güzel bir gişe rakamına imza atan başrol oyuncuları Ahmet Kural ile Murat Cemcir birlikte geldiler. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan ikiliden Murat Cemcir, ‘Sizin filmi geçer mi?' sorusuna ‘Bir tek Allah bilir. İnşallah geçer. Fragmanı izledim, bazı sevdiğim ürünler var, almaya geldim, bakacağım. Taharetle ilgili icat ilgimi çekti.

Gala kartlarımızı aldık, izleyeceğiz' diyerek herkesi kahkahaya boğdu. Ahmet Kural da albüm çıkarıp çıkarmayacağı sorusuna ‘Müzik albümü yok şu anda' yanıtını verirken Murat Cemcir ‘Türkü albümü yapmayı düşünüyoruz türkü gözlüm diye. Ben bağlama dersleri almaya başladım, Ahmet'i bağlayıp…. Öyle olacak' diye takıldı. Yeni projeleri hakkında ise Düğün Dermek Sünnet 2 ‘Filmin üçüncüsü olup olmayacağı belli değil. ‘Çalgı Çengi'ye niyetliyiz. İki ay içinde belli olacak' yorumunu yaptı.

– “Diriliş Ertuğrul” bu yaz film olabilir

Eşi Neslişah Alkoçlar ile davetliler arasında bulunan Engin Altan Düzyatan ‘Komşu kontenjanından buradayız, Komumuz Şahan'ı yalnız bırakmak istemedik bugününde. Gişesi bol olsun' dedi ve bebek sorularını ‘Her şey yolunda' şeklinde cevapladı.

Oynamış olduğu “Diriliş Ertuğrul” dizisinin sinema filmi olacağı hakkında haberler Düzyatan,” Bu yaz olma ihtimali var. Bakalım göreceğiz.

– Dizi sinema hepsini düşünüyorum

Demet Akalın ve Okan Kurt'u desteklemeye geldiğini belirten Gökhan Tepe ‘Eminim harika bir film olmuştur. Sevgili arkadaşlarım Demet ve Okan'ı da izleyeceğim. Onların da ilk tecrübesi olacak. Davetleri üzerine geldim. Benim şu anda müzikal olarak çalışmalarım devam ediyor ama ileriye dönük dizi, sinema hepsini düşünüyorum. Daha önce tecrübelerim de var, bekleyenlerimiz de çok. Teklifler geliyor ama şu anda albüm çalışmasındayız, bu sene de projelerimiz var. O yüzden askıya alıyoruz. Ama önümüzdeki yıllarda düşünüyorum. Komedi, polisiye de olabilir. Her şeyden keyif alıyorum. Romantik komedi olabilir, duygusal bir şeyler' diyerek oyunculuğa göz kırptı.

– Hesap sormaya geldim

Cemal Hünal ve Lale Cangal da galaya beraber gelirken Hünal ‘Osman neler pazarlıyor , görmeye geldim. Recep İvedik'ler de güzeldi. Bana fırça kafa demişti, hesabını sormaya geldim' dedi. Hayatında her şeyin yolunda gittiğini belirten çift,” İnanıyoruz ki çok iyi bir film olmuştur” dediler.

GALADAN NOTLAR

* Sanatçı Emel Müftüoğlu ‘Seyretmeye geldik, heyecanlıyız. Mutlaka çok güzeldir. Kabuğuma çekilmedim. 19'unda albümüm çıkıyor. Best Of olacak. 90'larda yaptığım albümlerden şarkılar koydum. Karlar Düşer, Hovarda, Deli Et Beni, Korkuyorum gibi şarkılarım olacak' dedi.

* Yazar Ömür Gedik ise ‘Ben Şahan'ın bütün filmlerini severek izliyorum. Recep İvedik'e de ilk günden beri gülüyorum, Osman Pazarlama da onun kadar izlenecektir. Recep İvedik 5 için sürprizimiz var Betül'le. Şahan hayranıyız. İkimiz de olacağız filmde. Şaka tabii. Şahan'la ilgili tek önyargım, güleceğime eminim.' diye konuştu. Betül Demir ise ‘İzleyici olarak çok emek verdik, oynasak süper olur. Bu mesajımızı aktarmalısınız' sözlerini ekledi.

* Gecenin konuklarından Zara ‘Var olanın üstüne bir şey koymak kolay ama, yeni bir şey ortaya koymak çok zor. Şahan yine nasıl bir şey yaptı da hepimizi kırıp geçirecek merakla beklemedeyim. Fragmanı izledim, güzel sürprizler var' dedi. Zara ayrıca ‘Ben de bugün sevgili Kutsi'yle yaptığımız Aşıklar Şehri'nin klip çekimindeydim' sözleriyle hayranlarına müjde verdi.