Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Saif Siddiqui ünlü isimleri magazincilerin flaşlarından kurtaracak bir fular yaptı
Saif Siddiqui ünlü isimleri magazincilerin flaşlarından kurtaracak bir fular yaptı
Ünlülerin en büyük kabusu, gece eğlencelerinde magazinciler tarafından yakalanmak... Artık yakalansalar da bu fular sayesinde fotoğraflarda görünmeyecekler!
Magazin 1 Temmuz 2016 - 13:19

Ünlü isimleri sevindirecek buluş! Fotoğraflanmak istemeyen ünlü isimleri ‘yok edecek’ buluş Hindistan’dan geldi. 28 yaşındaki Hindistanlı girişimci Saif Siddiqui, ünlüler için ‘paparazzisavar' niteliğinde bir fular üretti. Magazincilerin akşam görüntü almak için kullandığı flaşlar, Ishu adı verilen fularların, flaşla tepkimeye girerek ışığı tamamen geri yansıtmasıyla işlevini yok ediyor. Böylece fotoğraf karanlık çıkıyor ve çekilen kişi de görünmüyor.

Saif-Siddiqui

HOLLYWOOD’UN ÜNLÜLERİ KULLANMAYA BAŞLADI

Hollywood'un ünlü isimleri, patlayan flaşlardan kaçmanın yolunu buldu. Kullandıkları özel bir fular sayesinde, istemedikleri fotoğraflarda çıkmamayı başarabiliyorlar. Özel olarak üretilen bu fularların içinde yer alan ‘nanosperikal' adlı bir kristal, flaşlarla tepkimeye giriyor, ışığı tamamen geri yansıtıyor ve bunu giyen kişiyi karanlığa gömüyor. Böylece çekilen fotoğraflarda fuları giyenin kim olduğu anlaşılamıyor. Üstelik bu fular yalnızca fotoğraflarda değil, video çekimlerinde de işe yarıyor.

Fularların fiyatı da az buz değil. Fularların fiyatı, internet sitesinde 289- 355 sterlin, yani yaklaşık 1100-1400 TL arasında değişiyor. Aynı özel desenin yer aldığı cep telefonu kılıfları ve kravat gibi üretimler de benzer şekilde ilgi görüyor.

Son güncelleme: 13:30 - 01.07.2016