Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Salih Güney 70 yaşından sonra bisiklete bindi
Salih Güney 70 yaşından sonra bisiklete bindi
Türk sinemasının efsane ismi Salih Güney, 71 yaşında bisiklet sporuna başladı.
Magazin 21 Mayıs 2016 - 13:06

Yalova’da yaşamını sürdüren ve Mersin’de düzenlenen Mersin Altın Palmiye ödüllerinden ‘Yeşilçam Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ alan Türk sinemasının efsane ismi Salih Güney, 71 yaşında bisiklet sporuna başladı. Sporu çok sevdiğini belirten Güney, Yalova’da bisiklet sürmenin ayrı bir keyif olduğunu söyledi.

salih-guney-ic-3

Bu yıl 50’inci sanat yılını da doldurduran Salih Güney’e geçen 11 Mayıs günü, Mersin Altın Palmiye Festivali’nde, ‘Yeşilçam Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ verildi. Yalova’da yaşamını sürdüren Güney, “Sağ olsunlar beni onurlandırıyorlar. Mersin Altın Palmiye Ödülü’nü aldım. Ödülü Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözcü verdi. Türkiye’nin her yerinden, belediye, üniversitelerden oldukça ödülüm birikti. 50’inci sanat yılımı ödüllerle süsledim. Firmalara, dostlara, teşkilatlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

salih-guney-ic

ZİNDELİĞİMİ YÜZMEYE BORÇLUYUM

Salih Güney, 71 yaşında olmasına rağmen zinde olmasını yüzmeye bağladı. Güney, yeni başladığı bisiklet sporunun da çok faydalı olduğunu söyledi. Yalova’da yaşamanın ayrıcalık olduğunu ve bu kentte bulunmaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Salih Güney, şöyle konuştu:

salih-guney-ic-5

“Atatürk, Yalova için niye ‘Benim Kentimdir’ demiş? Gerçekten yaşamaya başlayınca tadına varıyorsunuz. Yeşilimiz bol, her türlü kuş ve temiz hava var. Denizle yan yanayız ve bisiklet yolumuz var. Her kentte bunu bulmak imkansız. Burada yaşamak bir ayrıcalık. İstanbul gibi bir metropole 35-45 dakikada varıyorsun. Sakin, burası bir mahalle. Herkes bir birini tanır. Herkes sosyaldir, doğaldır, Atatürkçüdür. Dolaylı olarak burada yaşamaktan mutluyum. 70 yaşından sonra bisiklete binmek de varmış. İstanbul’da binemiyorduk. Yalova’da böyle bir alternatif var. Herkese de bisiklete binmeyi tavsiye ediyorum.”