Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sanat camiası Oya Aydoğan’a ağlıyor
Sanat camiası Oya Aydoğan’a ağlıyor
Sanat camiası Oya Aydoğan'ın vefatına ağlıyor.
Magazin 17 Mayıs 2016 - 10:08

Pazar günü hayatını kaybeden Oya Aydoğan için ilk tören dün Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlendi. Törende konuşma yapan Aydoğan’ın sanatçı dostları gözyaşlarını tutamadı.

gururic

Sevim Emre, Bülent Ersoy, Ferdi Tayfur, Kadir İnanır, Orhan Gencebay, Muhterem Nur, Müjde Ar, Nuri Alço, Çelik, Kerem Alışık, Linet, Nur Yerlitaş, Işın Karaca, Ahu Tuğba, Ceylan, Mehmet Ali Erbil gibi isimler dostlarını son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

 

Törende, en yakın dostuna yazdığı mektubu okuyan Sevim Emre, baygınlık geçirdi.

Fotoğraflar: Tarkan ABDULLAHOĞLU

 

 

halilergun

HALİL ERGÜN’ÜN GÖZYAŞLARI

Halil Ergün de törende yaptığı kısa konuşmada “Bana en çok şefkat gösteren arkadaşım Oya idi” dedi. Gözyaşları içerisinde konuşması tamamlayan Ergün “Onu çok özleyeceğim” diye de açıkladı.

bulentic2bulentic

ULUS MEZARLIĞI DOLDU TAŞTI

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen törenin ardından Levent Afet Yolal Camii’de kılınan ikindi namazı sonrası Ulus Mezarlığı’nda defnedilen Aydoğan’ı dostları mezarlıkta da yalnız bırakmadı. Oğlu Gurur Aydoğdu annesine son görevini yaparken, Bülent Ersoy da sanatçının en sevdiği çiçekler olan papatyaları toprağına koydu. Ersoy’un bitkin hali gözlerden kaçmadı. Mezarlığa gelen İbrahim Tatlıses ise arabadan inmeden duasını edip, mezarlıktan ayrıldı.

Son güncelleme: 11:12 - 17.05.2016