Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şarkıcı Özgün, Hava Kuvvetleri komutanı düğünden rehin alınırken sahnedeydi
Şarkıcı Özgün, Hava Kuvvetleri komutanı düğünden rehin alınırken sahnedeydi
Şarkıcı Özgün, sahne aldığı düğünde rehin alınan komutanların ardından yaşadıklarını anlattı.
Magazin 18 Temmuz 2016 - 10:05

Başta Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal olmak üzere komuta kademesindeki pek çok havacının bulunduğu Moda Deniz Kulübü'nde, darbe girişim yapıldığı 15 Temmuz gecesi iki düğün vardı. Eskişehir Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver'in kızı Çiçek Şanver ile emekli Hava Pilot Tuğgeneral Levent Taştan'ın oğlu pilot okulu son sınıf öğrencisi Toykan Necdet Taştan'ın düğünü üst bahçedeydi. Saat 23 sularında, askeri bir helikopter kulübün otoparkına iniş yaptı. Helikopterden tam teçhizatlı, kamuflajlı üniformalarıyla silahlı askerler indi. Aynı helikopter üç kez gelerek 20 kadar askeri bıraktı. Askerler, otoparkta aralıklarla havaya ateş etti.

ozgun-ic

ŞARKICI ÖZGÜN SAHNEDEYDİ

Dışarıda bunlar yaşanırken, o akşam sahnede ünlü şarkıcı Özgün vardı. Davetlilerin eğlencesi içeriye giren askerlerle bir anda kesildi. Askerlerle, Korgeneral Şanver ve Orgeneral Ünal’ın da aralarında bulunduğu komutanları alıp götürmek istemesine karşı çıkanlar arasında tartışma yaşandı. Darbeci askerlerin silahlarından çıkan mermilerden ikisi cama, biri de zemine isabet etti. 15 Temmuz gecesi Türkiye’de gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sırasında Moda Deniz Kulübü'nde Korgeneral İlhan Şanver'in kızının düğününde sahne alan şarkıcı Özgün, o geceyi anlattı: “O gece eşim Nida Karaçar ile 4. evlilik yıldönümümüzü kutlamıştık. Kulisteyken bir anda helikopterler indi. Bir asker havaya 7 el ateş etti. Askerler içeri girdiler, gelinin babasını ve takım elbiseli 10 kişiyi götürdüler. Deniz kulübü yetkilileri bizi bir alana aldılar. 4-5 saat oradan çıkamadık. Ortalığın sakinleştiği haberini aldıktan sonra asker eşliğinde arabaya bindirildik. Köprü kapalı olduğu için orkestradan bir arkadaşın evine gitmek zorunda kaldık. Ekibimden çok heyecanlı olanlar vardı, onları sakinleştirmek bana düştü. Uzun ve korku dolu bir geceydi. Bir an önce bu kaosun, kötü olayların, ölümlerin son bulmasını diliyorum.”

Son güncelleme: 10:28 - 18.07.2016