Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Savaşçı oyuncuları kimdir? Bu akşam nefes kesecek! Savaşçı dizisi konusu…
Savaşçı oyuncuları kimdir? Bu akşam nefes kesecek! Savaşçı dizisi konusu…
Savaşçı bu akşam FOX TV ekranında başlıyor.  Yapımcılığını Limon Film/Hayri Aslan’ın yaptığı “SAVAŞÇI”, yeni sezonu unutulmaz bir bölümle selamlıyor. İşte Savaşçı'nın oyuncuları ve konusu... 
Magazin 10 Eylül 2017 - 14:13

Savaşçı yeni sezona bomba gibi dönüyor. Dizi şu satırlar hafızalara kazındı bile: Ölüm sessizliği içinde, bir kez daha, dağlar Kılıç'ın sesiyle yankılanır: “Sağ ya da Şehit! Biz geride adam bırakmayız!” Peki tüyleri diken diken eden sahneleri ile izleyiciden büyük ilgi gören dizinin oyuncuları kimdir?

SAVAŞÇI OYUNCULARI: KİM KİMDİR? TÜM KADRO… 

Berk Oktay(Yüzbaşı Kağan Bozok)

Tim komutanı. Gözüpek, zeki, cesur, inatçı ve kararlı bir subay. Keskin nişancı, yakın dövüşte çok iyi. Körü körüne disiplin konusunda ise berbat. Politik davranmaz, meydan okumayı sever ve asla geri çekilmez. Rasyonel her insanın “deli” gözüyle baktığı tiplerden.
savascı-oyuncuları

Yıldız Çağrı Atiksoy(Aslı Özkaynak)

Uluslararası Politika konusunda uzman. Tam titri, “Yardımcı Doçent Doktor”… Tv programlarına, tartışmalara çıkar. Ağzı laf yapan, cerbezeli, çekici biri. Bir kaza sonrası Kağan'la tanışırlar. Uzun zamandır ezberlenmiş formüllerle algıladığı kendi ülkesini, Kağan üzerinden yeniden keşfedecektir.

yildiz-cagri-atiksoy

Murat Serezli(Albay Halil İbrahim Kopuz)

Dirayetli, yiğit bir komutan. Bizim timimiz, onun komutası altında. Karısının 90’ların sonunda teröristlerce öldürülmesinden sonra, Kopuz için askerlik ve mücadele dışında, hayatında hiçbir şey kalmamıştır. Ancak bu mücadele, onun için kör bir intikam ve nefret mücadelesi değil.
murat-serezli

Fırat Albayram(Üsteğmen Serdar Türkmen)

Ankaralı. Timde Yüzbaşı Kağan'dan sonraki adam. Neşeli, fırlama ve akıllı bir subay. İşkence görmüş, travmatik şeyler yaşamıştır. Tim, hem onu kurtarmak, hem de geri kazanmak için büyük bir mücadele verir. Travma sonrası bu noktaya tekrar gelmesi biraz zaman alacak.


firat-albayram

Burç Kümbetlioğlu(Astsubay Kıdemli Başçavuş Bayram Bayat)

savaşçı oyuncuları

Alican Albayrak(Teğmen Murat Gündoğdu)

savaşçı oyuncuları

Uğur Biçer(Astsubay Üstçavuş Emre Durmuş)
savaşçı oyuncuları

Bahadır Vatanoğlu(Astsubay Üstçavuş Galip Aygün), Hakan Dinçkol(Astsubay Başçavuş Turan Hüseyinoğlu) ,Nazan Diper(Selver Bozok) , Doğan Bayraktar(Astsubay Kıdemli Üstçavuş Selçuk Yenilmez) , Zeynep Elçin(Yıldız Bozok), Yeliz Akkaya(Hatice Bayat), Ali Tarık Fındık(Uzman Çavuş İlyas)

SAVAŞÇI DİZİSİ KONUSU

Savaşçı dizisinin akışı 15 Temmuz 2016’dan itibaren başlar. Yüzbaşı Kağan Bozok (Berk Oktay) ve Albay Halil İbrahim Kopuz (Murat Serezli) daha önceki davalarda içeri alınmış ve alıkonmuş iki Türk subayıdır. 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası devletin üst kurumları Kopuz’un göreve dönmesini ister. Kopuz, eskiden liderliğini yaptığı “Kılıç Timi” kadrosunun kurulması şartıyla göreve döneceğini söyler. Başlarda itiraz edilse bile sonradan Albay Kopuz’un göreve dönmesi için Kılıç Timi toplanır. Kılıç Timi’nden bazıları ordudan atılmış, bazıları içeri atılmış olsa bile ordudan atılanlar göreve yeniden alınır. Ergenekon ve türü davalarda içeri atılmış askerler içeriden çıkarılır ve görevlerine geri dönerler. Göreve döndükten sonra sınır ötesi harekatlara katılırlar, PKK ile çatışmalara girerler akış bu şekilde devam etmektedir.

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.