Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Seren Serengil tüp mide ameliyatı mı oldu?
Seren Serengil tüp mide ameliyatı mı oldu?
Kıvrımlı vücuduyla bilinen Seren Serengil, günden güne eriyor... Ünlü oyuncu tüp mide ameliyatı yöntemiyle mi zayıflıyor?
Magazin 2 Haziran 2016 - 10:51

Seren Serengil’in hayalindeki kiloya kavuşmak için geçtiğimiz ay ‘Obezite cerrahisi’ denilen yönteme başvurup, ‘Tüp mide ameliyatı’ olduğu iddiası doktorları birbirine düşürdü.

Temiz magazin’in haberine göre, Seren Serengil’in Fatih Ürek ve Işın Karaca’nın da ameliyatlarını gerçekleştiren Doç. Dr. Hasan Altun tarafından ameliyat edildiği iddia ediliyor. Ameliyat olduğu iddia edilen Serengil’in ameliyat sonrası 11 kilo verdiği ve incelmiş haliyle fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başladı.

SEREN SERENGİL’DEN AÇIKLAMA

Başlıksız-3

DOKTORLAR İKİYE BÖLÜNDÜ

Seren Serengil’in zayıflama ameliyatı geçirdiğini yazılı basından öğrenen Op. Dr. Murat Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Serengil’in ameliyat olabilecek kriterlerde olmadığı hatta Seren Serengil’in kendisine başvurduğunu ve ameliyatını kabul etmediklerini ifade etti.

serenic

İşte Op. Dr. Murat Üstün’ün o cümleleri: “Bugün medyada Seren Serengil’in de tüp mide ameliyatı olduğu yönünde haberlere rastladım. Bize de danışılan; ama obezite cerrahisi sınırında olmadığı için ameliyatını kabul etmediğimiz Seren’e, ameliyat yapılmış olması ülkemizde obezite cerrahisinin gerçekten de tehlikeli bir trend patlaması yaşadığının kanıtıdır. Muhtemelen reklam olsun diye endikasyonsuz ameliyat yapılması suçtur! Bu da suç duyurusudur!”

seren

Op. Dr. Murat Üstün’ün “Suç duyurusu” olarak belirttiği cümlelerine ünlülerin zayıflama ameliyatlarını yapan (Liv Hospital’ın doktoru) Doç. Dr. Hasan Altun’dan da cevap geldi. İşte Altun’un kendisini ve hastanesini savunarak yaptığı o açıklama: “Sanatçı Seren Serengil, hastanemizde tüp mide ameliyatı olmuştur. Bu haber duyulduktan sonra bazı doktor arkadaşların gereksiz çıkarımlarda bulunup, sosyal medyada hasta ve merkezimiz hakkında yorumlarda bulunduğu görülmüştür. Hastanemizde bir kurul vardır. Bu kurul tarafından hastalar uygunluk açısından değerlendirilerek, ameliyata alınmaktadır. Bu yazıları yazan meslektaşlarımızın öncelikle Bariatrik Cerrahi Endikasyonlarını gözden geçirmelerinde fayda olacağını düşünüyorum.

Son güncelleme: 20:04 - 02.06.2016