Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sevda Bahçesi dizisindeki Suriyeli aile detayı dikkatlerden kaçmadı
Sevda Bahçesi dizisindeki Suriyeli aile detayı dikkatlerden kaçmadı
Uzun bir süre sonra Sevda Bahçesi adlı diziyle ekranlara dönen Sibel Can'ın dizisindeki Suriyeli aile detayı dikkat çekti.
Magazin 26 Eylül 2017 - 10:58

Yaşadıkları savaştan kaçarak ülkelerini terk eden Suriyeliler kısa süre içerisinde bir Türkiye gerçeği halini aldı. Gerek beraberlerinde getirdiği yaşantıları ve gerekse devletin verdiği destekle pek çok konuda Türkiye’ye uyum sağlayan Suriyeli kardeşlerimizin bu durumuna senaryolarıyla adeta Türkiye’ye yön veren dizi sektörü de kayıtsız kalmadı. Geride bıraktığımız akşam ilk bölümü yayınlanan ve başrollerinde Emre Kınay ve Sibel Can ikilisini izlediğimiz Sevda Bahçesi adlı dizideki Suriyeli aile detayı dizilerimizin gündemi ne kadar yakından takip ettiğini gösterdi.

sevda-bahcesi-suriye

Restoranında kendisine yardımcı olması için çalıştırdığı Suriyeli ailenin dramıyla büyük üzüntü yaşayan Sibel Can, sonrasında Suriyeli ailenin babasının ülkesindeki devlet konservatuarında piyano hocası olduğunu öğrenince şaşkınlığı ve hüznü bir kat daha artıyor. Yönetmen koltuğunda İzmir doğumlu Emir Khalilzadeh’in oturduğu Sevda Bahçesi böylelikle ülke gerçeği haline gelen Suriyelileri dizi setlerine de taşımış oldu. Türk oyuncu Mehmet Bozdoğan’ın hayat verdiği Hamdi Rahmani karakteri ilk bölümde sergilediği piyano performansıyla geceyi kurtaran isim oluyor.

Son güncelleme: 11:05 - 26.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.