Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şevket Çoruh’un Binali Yıldırım yorumu
Şevket Çoruh’un Binali Yıldırım yorumu
Ünlü oyuncu Şevket Çoruh, Binali Yıldırım'ı kendi sözleriyle eleştirdi.
Burcu ÖZEN
Magazin 23 Mayıs 2016 - 09:02

AKP'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi dün Ankara Arena’da gerçekleştirildi. Şarkısıyla, filmiyle, resimleriyle Recep Tayyip Erdoğan’ın damgasını vurduğu törende, Ahmet Davutoğlu uzun veda konuşmasından sonra görevini Binali Yıldırım’a devretti.

Türkiye gündeminin en çok konuşulan konusu olan görev deviri, sosyal medyada ünlü isimlerinde gündemindeydi… Binali Yıldırım hakkında ünlü oyuncu Şevket Çoruh da tweet attı: “Binali Bienali yapılsın Boğaziçi’nde kızlı erkekli”

şevket

YILDIRIM’DAN KIZLI/ERKEKLİ AÇIKLAMASI

AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım'ın İstanbul Teknik Üniversitesi'nin İzmir Balosu'nda Boğaziçi Üniversitesi ile İTÜ hakkında söylediği sözler sosyal medya gündemine oturmuştu.

Binali Yıldırım ne demişti ?

Üniversite sınavına girip çıktıktan sonra tercihler konusunda arada kaldığını belirten Yıldırım, “Ya Boğaziçi Üniversitesi’ne ya da İstanbul Teknik Üniversitesi’ne girecektim. Önce Boğaziçi Üniversitesi’ni ziyaret ettim. Bir baktım farklı bir dünya. Değişik binalar, surlarla çevrilmiş alan. Sonra bahçesinde gençler kızlı, erkekli oturuyor. Ben çok şaşırdım. Burada yoldan çıkarım dedim. Ondan sonra teknik üniversiteyi seçtim” diye konuşarak herkesi şaşırtmıştı.

Şevket Çorum Kimdir  ?
Şevket Çoruh 30 Haziran 1973 İstanbul doğumlu Türk oyuncudur. İlk ve orta öğrenimini Üsküdar’da lise öğrenimini ise Kartal Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Liseden sonra girdiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden mezun olan sanatçı, adını bir İnternet firmasının reklamında oynadığı “Kokoreççi” tiplemesiyle duyurmuştur.

Son güncelleme: 17:29 - 23.05.2016