Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sibel Can yaş küçültme davasıyla ilgili ilk kez konuştu
Sibel Can yaş küçültme davasıyla ilgili ilk kez konuştu
Sibel Can yaş küçültme talebiyle açtığı dava hakkında ilk kez konuştu.
Magazin 21 Şubat 2016 - 08:07

SOZCU / Tarkan ABDULLAHOĞLU

Önceki gün Nişantaşı'nda bir arkadaşının resim sergisinden eser satın almak için sanat galerisini gezen ünlü sanatçı Sibel Can, çıkışta gazetecilerle ayaküstü sohbet etti. Gerçek yaşına sahip olmak için açtığı dava hakkındaki soruları cevaplayan Can, ”Biliyorsunuz benim sanat hayatımın başında yaşım büyütülmüştü.

Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU - Sibel Can
Zaten bütün arşivlerde vardır o dönemlerde. 14 yaşımda sahneye çıktığım Maksim Gazinosu benim yüzümde kapatılmıştı. “Yaşı küçük çocuğu sahneye çıkardılar” diye ve mecburen o dönemde 6 ay içinde 6 yaş yaşımı büyütmüşlerdi.

DAVAM VARMIŞ HABERİM YOK

Aslında ben istemezdim böyle bir şeyi ama avukatım kendi kendine el altından böyle bir şeye karar vermiş. Ben de birkaç gün önce davam varmış haberim bile yok. Gazetede okuyunca şaşırdım. Bana da sürpriz yaptı. Sadece normal yaşıma döndürülmesini talep ediyoruz ve daha dava devam ediyor.
Foto: Tarkan ABDULLAHOĞLU
Ben 1970 doğumluyum. Gerçek yaşımı istiyorum o kadar” dedi. Daha sonra arkadaşlarıyla birlikte Nişantaşı'nda yürüyüşe çıkan Sibel Can'ın ayağındaki botlarının yıldızlarla süslü olması gözlerden kaçmadı.