Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sibel Can’ın aklına uymadı
Sibel Can’ın aklına uymadı
Küçük yaşta sahne aldığı için eleştirilen Aleyna, Sibel Can'ın aklına uymadı
Mustafa DERYAHAN
Magazin 28 Ekim 2016 - 00:20

16 yaşında gece kulüplerinde program yaptığı için eleştirilen Aleyna Tilki, Sibel Can'ın “Yaşını büyütsün” önerisini kabul etmedi.

TÜRKiYE'NiN GÜNDEMiNDE

14 yaşında katıldığı ‘Yetenek Sizsiniz' programında dikkat çeken Aleyna Tilki, müzik kariyerine ‘Cevapsız Çınlama' isimli şarkıyla hızlı bir giriş yaptı. Şu an 16 yaşında olan şarkıcının klibi kısa sürede 98 milyon kez izlenerek rekor kırdı. 16 yaşındaki Aleyna'nın gece kulüplerinde program yapması ise bir anda ülkenin gündemine oturdu.

1

Önce yaşını büyüttü sonra pişman oldu
Sibel Can sahneye çıkmak için yaşını mahkeme kararıyla 6 yaş büyütmüştü.Can daha sonra yaşını küçültmek için yeniden dava açtı.

GEREKiRSE BEKLERiM

Genç şarkıcı, Sibel Can'ın “Yaşını büyütüp öyle sahneye çıksın” sözlerine, “16 yaşındayım ve bundan çok mutluyum, kesinlikle yaşımı büyütmem” diyerek cevap verdi. Eleştirilerin kendisini çok üzdüğünü söyleyen Aleyna, “Ben sadece müzik yapmak istiyorum, tabii yasalar çerçevesinde… Gerekirse 18 yaşıma kadar beklerim” diye konuştu.

ÇALIŞMA BAKANLIĞI iNCELEME BAŞLATTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tilki'nin sahneye çıktığı mekanları incelemeye aldıklarını açıkladı. Müezzinoğlu, “18 yaşın altındaki herkesin kötü alışkanlıklardan ve gelişimine olumsuz etki edecek ortamlardan uzak tutulması gerekmektedir” dedi. Tilki'nin avukatı genç şarkıcının bundan sonra kanunlara uygun şekilde sahneye çıkacağını kamuoyuna açıkladı.

Son güncelleme: 06:01 - 28.10.2016