Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sibel’in değil Alihan’ın
Sibel’in değil Alihan’ın
Sibel Can ve Alihan arasındaki davada karar verildi.
Magazin 25 Kasım 2016 - 07:29

Şarkıcı Alihan, Sibel Can'ın ‘Kış Masalı' isimli şarkısının kendisine ait olduğunu öne sürerek, ‘Bu kadın neden ağlıyor' isimli parçasından alıntı olduğunu iddia etmişti. Şarkıcı, Sibel Can'a, şarkının söz yazarı Adem Gümüşkaya'ya ve şirkete toplamda 52 bin TL'lik tazminat davası açmıştı. Vatan’ın haberine göre, İstanbul 3. Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde görülen duruşmada, mahkeme başkanı hazırlanan bilirkişi raporunun dosyaya girdiğini belirtti.

SADECE KÜÇÜK İŞLEME NOTALARI VAR

Müzik Editörleri Derneği üyesi öğretim üyelerinden oluşan bilirkişi heyetince hazırlanan raporda, her iki eserin karşılaştırmalı olarak incelendiği anlatılarak, “Her iki eserde de ana tema ve melodik yapının, küçük işleme notaları dışında aynı olduğu tespit edilmiştir” denildi. Raporda, şarkıcı Alihan'ın eseri daha önce kamuya arz ettiği göz önüne alındığında eserin müziğinin bu kişiye ait olduğu kanaatine varıldığı belirtildi.

İLGİLİ HABERSibel Can, pijamalı fotoğrafını hesabından paylaştıSibel Can, pijamalı fotoğrafını hesabından paylaştı

İLGİLİ HABERSibel Can yaşını küçülttüSibel Can yaşını küçülttü

İLGİLİ HABEROkan Bayülgen'den Sibel Can gafıOkan Bayülgen’den Sibel Can gafı