Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Siccin 4 filminin oyuncuları Adnan Koç, Mana Alkoy, Aslı Sevi ve Yasemin Kurttekin Şık’a konuştu
Siccin 4 filminin oyuncuları Adnan Koç, Mana Alkoy, Aslı Sevi ve Yasemin Kurttekin Şık’a konuştu
Türk korku filmlerinin en çok ödül alan serisi Siccin'in dördüncüsü cuma günü vizyona girdi. Alper Mestçi'nin yönettiği filmde Rusya'da yayınlanan Doğu Batı dizisinin başrol oyuncusu Adnan Koç'la birlikte Mana Alkoy, Aslı Sevi ve Yasemin Kurttekin de kamera önüne geçti. İşte, Siccin 4'ü izlemek için sinemaya gidenleri fena halde korkutan kadroyla konuştuklarımız...
Yüksel ŞENGÜL
Magazin 12 Eylül 2017 - 14:29

Fotoğraflar: Yalçın BEL

Daha önce de Siccin serisinde oynamıştın…

Adnan Koç: Evet, Siccin 3’te oynadım ve o çekimlerde korkunun ustası olan Alper Mestçi’yle çok iyi bir iletişim kurduk.

Siccin 3’teki rolünle bu filmdeki rolünü konuşalım…

Adnan Koç: Siccin 3’te Orhan karakteriyle geçtim kamera önüne. Aşık ve fedakar bir adamdı. Siccin 4’te ise daha farklı ve daha güçlü bir Orhan var. Filmin her sahnesinde olmasam da bu rol beni çok etkiledi. Sanırım seyirci de Orhan’dan etkilenecek.

adnan-koc

Sizlerin filmle ilgili görüşlerinizi ve rollerinizi öğrenelim…

Mana Alkoy: Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunuyum. Sekiz yıldan bu yana tiyatro yapıyorum, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’ndayım. Filmde korku duygusunu yaşatan Şufyezin adlı bir cini oynuyorum. Siccin 2’de küçük bir rol almıştım ve Alper Mestçi ile o zaman tanışmıştım. Bu filmin ana karakteri olmak beni mutlu etti.

Aslı Sevi: İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunuyum. O yıllardan beri de tiyatronun, müziğin içindeyim. En son Şevkat Yerimdar dizisinde çatlak bir karakter olan Hülya rolündeyim. Bu benim ilk filmim ve korkudan en uzak olan Kübra karakterini canlandırdım. Kübra kendi dünyasında yaşayan, sevgi arayışı içinde olan art niyetsiz bir kız.

Soldan sağa: Mana - Yasemin - Aslı

Soldan sağa: Mana – Yasemin – Aslı

Yasemin Kurttekin: İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji mezunuyum. Yıllarca tiyatro yaptım, arkeloloji belgeselleri çektim. 15 yıl aradan sonra Siccin 4’le yeniden oyunculuğa döndüm ve bu benim ilk filmim. İki çocuk annesi Feyza karakterini oynadım. Kocasının işleri bozulunca kayınvalidesinin metruk evine taşınıyor. Sonrası malum.

Yoruldunuz mu, korktunuz mu?

Mana Alkoy: Yoruldum, çünkü makyajın yapılması üç dört saat sürüyordu. Şufyezin adlı cin rolünü oynarken Alper Mestçi çok yardımcı oldu. İzleyiciye o korku ve gerilim hissini çok üst düzey bir şekilde verdiğime inanıyorum.

Aslı Sevi: Bana göre korku, insanın düşüncelerinde kurduğu ve büyüttüğü bir duygudur. Korkunun karşı konulmaz bir cazibesi vardır. Hem korkarız hem merak ederiz.

Yasemin Kurttekin: Korkuyu hiç sevmem. Gerilime evet ama korkuya hayır. Türkiye’de korku filminin iyi yapılacağına inanmıyordum ama Alper Mestçi korkunun imparatoru adeta, harikalar yarattı.

Bir oyuncu için korkutmak daha mı kolay?

Mana Alkoy: Hayır, korkutmak belki de daha zor. Düşünsenize kamera önüne insan değil cin olarak geçtim. İlginçtir, Şehir Tiyatrosu’nda sergilediğimiz Macbeth adlı oyunda da cadı rolündeyim. Tiyatro sahnesinde cadı, sinemada cin oldum.

siccin-ic-5

Bu roller psikolojini nasıl etkiledi?

Mana Alkoy: Cadı ve cin olmak elbette psikolojimi etkiledi. Ama oyuncunun kaderi budur.

Cinlere cadılara inanır mısın?

Mana Alkoy: (Bir süre susuyor) Bu soruya cevap vermek istemiyorum. Bunu düşünmemeyi tercih ediyorum. Allah beni cadıların cinlerin şerrinden korusun (gülüyor). Uyanamadığım rüyalardan korkarım.

Aslı Sevi: Cinlere elbette inanıyorum. Enerjidir her şey. İnsanı korkutan düşünceleridir.

Yasemin Kurttekin: Kontrol edemediğim her şeyden korkuyorum. Elektrikler kesilince çok korkarım. Yalnızlık ve karanlık beni korkutur.

Film çekilirken korktuğunuz anlar oldu mu?

Aslı Sevi: Çamlıca’da filmi çektiğimiz köşk ürkütücüydü. Çekim aralarında tek başına kalmamaya özellikle dikkat ettim.

Yasemin Kurttekin: Gece çekimlerinde yüreğim çok titredi. Bir gece çekim arasında odalardan birinde uyudum. Uyandığımda nerede olduğumu, kim olduğumu hatırlayamadım. Kısa süren bir hafıza kaybı yaşadım.

Mana Alkoy: Makyajım tamamlanıp, Şufyezin’e büründüğüm anlardan itibaren aynaya bakmıyordum. Çünkü korkacağımı, ürkeceğimi biliyordum. Şufyezin’in de bir öyküsü var ama bunu söylemem, seyirci sinemaya gidince öğrensin.

cadi-mana-alkoy

Sinemaya gidenleri nasıl bir film bekliyor?

Aslı Sevi: Gidenlerin beğeneceği bir film bu. Heyecan isteyen bu filme gitsin.

Mana Alkoy: İlk gün sinemaya gidenlerin korktuğunu duyunca çok mutlu oldum. Sinemaya gidenleri korku bekliyor. Ürpermek isteyen, korkuyu seven herkes bu filme mutlaka gitmelidir.

Yasemin Kurttekin: Kaliteli bir korku filmi izlemek isteyenler sinemaya mutlaka gitsinler.