Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sinan’la davamız sürüyor
Sinan’la davamız sürüyor
Yaptığı çıkışlarla müzik dünyasını allak bullak eden Çetin Tazeler, Sinan Akçıl'a şu ifadelerle çıkıştı.
Magazin 4 Mart 2016 - 14:35

Müzik listelerini alt üst eden ve bir çok hit olan şarkının sözlerini kendisinin yazdığını iddia eden 20 yaşındaki Çetin Tazeler’in açıklamaları müzik dünyasında bomba etkisi yaratmıştı. Yaptığı çıkışlardan sonra Sinan Akçıl’la mahkeme süreci yaşayan Tazeler’in davasının duruşması geride bıraktığımız günlerde görüldü. Delillerin bilirkişi incelemesine sunulduğunu davada Çetin Tazeler ve Sinan Akçıl arasındaki dava sonuçlandı ve mahkemeden Sinan Akçıl lehine karar çıktı. Akçıl mahkeme kararını sosyal medya hesabından da paylaştı. Ancak Akçıl bu paylaşımında metnin sadece ikinci kısmını paylaşmıştı ki bu da diğer davaları halen süren ve 20 Nisan’da bir mahkemesi daha olan Çetin Tazeler tarafından sert bir dille eleştirildi ve Sinan Akçıl’ın insanları yanılttığını ileri sürdü. Tazeler yaptığı paylaşımla sosyal medyaya konuyu böyle duyurdu:

“Belgenin de kırpılmamış hali budur. Öyle sadece işine gelen yeri kopyalamakla olmuyor. Ek olarak iki yazının yazılma tarihi arasında 3,5 yıl fark vardır. Bir şeyi düşünmeden kabul etmek beynini kiraya vermektir, unutmayın. Hayatımda böyle bi komedi görmedim, net! Birincisi bizim el yazısı karşılaştırmalarımızda bendeki ıslak imza ile yani kağıda yazılmış orjinal haliyle Sinan Akçıl’ın twitterindaki el yazısı çıktısı karşılaştırma yapılmıştır.


Bundan dolayı açıkça da belirtilmiş ki(Sevgili Akçıl sadece işine gelen yerlerini çekerek atmış) ıslak imza ve çıktı olan bir yazının karşılaştırılması kesin bir sonuç vermez ve dolayısıyla delil olarak kullanamaz ki orada Sinan Akçıl’a da aittir yazmıyor hiç bir yerde? Bunu da geçelim… İkincisi olan bizim asıl delillerimiz olan Facebook’ta gerek şarkıların kayıt edildiği şarkılar çıkmadan yıllar evvelki mesajlar, mailler, twitter yazışmaları gerek maillerde olsun gerek video olarak hala dosyada durmakta ve bunların gerçekliği mahkemede çürütülememiştir.

Davanın bitmesi söz konusu değildir halen duruşmalarımız devam etmektedir. Kazanmış gibi davranması zaten tedirginliğini belirten en büyük unsur. Diğer duruşmalarımız 20 Nisan’da. Yeterince komikleşen bu durumu daha gülünç hale getirmeye gerek duymuyorum, resmi beyanlarımı basına sevgiyle sunarım.

Çetin Tazeler