Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Asım Can Gündüz yaşamını yitirdi! Asım Can Gündüz kimdir?
Asım Can Gündüz yaşamını yitirdi! Asım Can Gündüz kimdir?
Muğla'nın Marmaris ilçesindeki evinde rahatsızlanan ünlü virtüöz ve gitarist Asım Can Gündüz, kaldırıldığı hastanesinde, kalp krizinden 61 yaşında vefat etti.
Magazin 24 Haziran 2016 - 17:08

Meşhur virtüöz ve gitarist Asım Can Gündüz, kaldırıldığı hastanesinde kalp krizinden 61 yaşında vefat etti. Muğla’nın Marmaris ilçesindeki evinde rahatsızlanan ünlü sanatçı hayata gözlerini yumdu.

asimcan880

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki evinde rahatsızlanan ünlü müzisyen 61 yaşındaki Asım Can Gündüz, kaldırıldığı hastanede, kalp krizinden yaşamını yitirdi. Eşi Tülay Gündüz, “Aşkım, neden beni bıraktın” diyerek gözyaşı döktü.

asimcan8802
Bir süredir kalp yetmezliği rahatsızlığı bulunan Asım Can Gündüz, bugün saat 15.30 sıralarında Armutalan Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi’ndeki evinde fenalaştı. Eşi Tülay Gündüz’ün çağırdığı ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Gündüz, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Eşi Tülay Gündüz ölüm haberi üzerine “Aşkım, neden beni bıraktın?” diyerek gözyaşı döktü. Babasının ölüm haberini yaşadığı Muğla’da alan Evren Can Gündüz’ün de Marmaris’e geldi.
Asım Can Gündüz 2 yıl önce de kalp krizi geçirmiş ve kaldırıldığı hastanede doktorların  müdahalesiyle hayata döndürülmüştü.
asimcan8803

YABANCILARIN HAYRAN OLDUĞU TÜRK VİRTÜÖZ

15 Ağustos 1955’te İstanbul’da doğan Asım Can Gündüz, uzun yıllar yaşadığı ABD’den 1980 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. 1992 yılında çıkardığı ‘Anasının Gözü ve Cin Gibi’ albümüyle bir kez daha zirveye tırmandı. Albümündeki ‘Turkish Girls’ isimli şarkı 1992 yılında BFBS Radio’da (İngiliz Radyosu) ‘Ayın en iyi yabancı şarkısı’ seçildi. İstanbul’da uzun yıllar radyo ve televizyon programları yapan sanatçı, Energy FM, Power FM, ve Kiss FM radyolarının kurucularındandı. Asım Can Gündüz, 1998 yılında ‘Bir Sevgi Eseri’ ismini taşıyan cover parçalara Türkçe sözler yazdığı albüm çıkartmıştı.
2001 yılında Türk medya ve müzik piyasasından uzaklaşan Gündüz, Marmaris’e yerleşti. Yurt dışı ağırlıklı konser çalışmaları yanı sıra Marmaris’teki bazı mekanlarda popüler kültürde ve medyada fazla reklam ve dikkat çekmeden yabancı turistlere konserler vermeyi sürdürdü.
Asım Can Gündüz’ün cenazesi, ailesinin vereceği karara göre İstanbul ya da Marmaris’te toprağa verilecek.

DHA

ASIM CAN GÜNDÜZ KİMDİR?

15 Ağustos 1955 İstanbul doğumlu olan Asım Can Gündüz, uzun yıllar yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri’nden Türkiye’ye 1980’li yılların sonunda dönmüş ve ilk albümü “Anasının Gözü/Cin Gibi” yi 1992 yılında çıkarmıştır (Kayıt tarihi Ekim-Kasım 1989). Albümdeki parçalardan bazılarının sözlerinin argo kelimeler içermesi gerekçesi ile albümün satışı o yıllarda yasaklanmıştır. Albumdeki “Turkish Girls” isimli şarkı o yıl BFBS Radio’da (İngiliz radyosu) “ayın en iyi yabancı şarkısı” seçilmiştir.

Asım Can Gündüz, sonraki yıllarda radyo ve TV programları yapmıştır. Energy FM, Power FM, ve Kiss FM radyolarının kurucu üyelerindendir. 1998 yılında Bir Sevgi Eseri ismini taşıyan cover parçalara Türkçe sözler yazarak bir albüm çıkartmıştır. 2001’de Türk medya ve müzik piyasasından soğumuş Marmaris’e taşınmış. Yurt dışı ağırlıklı konser çalışmaları yanı sıra Marmaris içinde belirli mekanlarda popüler kültürde ve medyada fazla reklam ve dikkat çekmeden yabancı turistlere konserler vermektedir.

Son güncelleme: 20:36 - 24.06.2016