Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sonsuz aşk yok
Sonsuz aşk yok
Güzel oyuncu Başak Parlak “Aşkın belli bir süresi de var. Sonsuz aşk yok. En büyük aşkım oyunculuk” dedi...
Magazin 7 Şubat 2016 - 03:45

Röportaj: Yüksel ŞENGÜL   Fotoğraflar: Mert ARISLAN

Güzel oyuncu Başak Parlak “Aşk konusu çok derin bir konu. O çok özel bir enerji. Sadece bir an için bile birisine aşık olunabilir. Zaten aşkın belli bir süresi de var. Sonsuz aşk yok. En büyük aşkım oyunculuk” dedi…

Vizyona giren Şevkat Yerimdar – 2 (Bizde Sakat Çok) adlı filmde Pelin rolüyle izlediğimiz, yakında Kış Güneşi adlı diziyle yeniden ekrana gelecek olan güzel oyuncu Başak Parlak'la Park Bosphorus Hotel'de CVK Safira SPA Fitness Wellness'ta buluştuk. Formda kalmasının sırlarını, ardından filmiyle dizisini ve tiyatro oyununu konuştuk.

– Başak Parlak her zaman formda ve fit… Bu işin sırrı spor mudur?
Sadece spor yeterli olamaz. Sağlıklı beslenme de çok önemli. Yemeklerimi mutfağa girerek kendim yapmaya çalışıyorum. Dışarıda yemek alışkanlığım yoktur ve en risklisi de budur.

– Setteki yemekler.
Evden hazırlayıp götürüyorum. Zeytinyağlılarım çok meşhurdur. Set yemeği yemiyorum.

– Sporu da ihmal etmemek gerek.
Dizi setleri, tiyatro ve film çalışmaları yoğunlaştığında spor salonuna gidecek zaman bulamıyorum. O zaman da tempolu yürüyüş yapıyorum. Aletli pilates yapıyorum.

– Diyet…
Son derece kontrollü yaşadığım için diyet yapmıyorum. Arada bir iki kilo aldığım oluyor ama hemen dönüp o fazlalıklarımı veriyorum. Formda kalmak için kilo konusunda ipin ucunu kaçırmıyorum.

– Gıdaların?..
Özellikle peynire bayılıyorum, salatamı asla ihmal
etmem, su içerim.

– Kilo alan kadınlara tavsiyelerin?..
Ben çok az yesem de enerjim düşmez. Herkesin vücut direnci ve enerjisi farklıdır. Bu nedenle her kadın, kendi enerjisine göre farklı diyetler uygulayabilir. Bu işin püf noktası, az ama sık yemektir. Asla doyarak sofradan kalkmamak gerekiyor. Önündeki yemeğe tıka basa doymadan veda etmek çok önemli. Her kadın önce kendi bedenini ve enerjisini tanımalı. Çok zor değil.

– Fit ve formda kalışının bir başka nedeni de çok çalışman olabilir mi?
13 yaşımdan beri setlerdeyim. Çalışmaktan asla kaçmadım, yılmadım. Dizi, film ve tiyatro aynı zamana gelse bile şikayet etmem. Formda kalışımın bir nedeni de işkolik olmamdır. Mesela, şu anda da müthiş bir yoğunluk içindeyim. Filmimiz vizyona girdiği için tanıtımıyla uğraşıyoruz. Bir yandan da yeni dizi çekimleri sürüyor. Tiyatrom da var. Hepsi aynı anda yürüyor işte.

“Hüzün dolu roller bana yakışıyor”

– Yeni dizi geliyor…
Şubat ayının ikinci bölümünde yayınlanmaya başlayacak olan yeni dizimin adı Kış Güneşi. Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver'le birlikte oynuyoruz. Çok büyük bir uyum içinde çalışıyoruz. Bu dizi sevilecek.

– Rolün farklı mı?
Bir Deniz Hikayesi'ndeki Reyhan ne kadar duygu dolu ve sessizse, Kış Güneşi'ndeki Seda rolü o derece içten pazarlıklı ve antipatik birisi. Farklı karakterleri oynamak çok hoşuma gidiyor.

“Her şey yolunda gidiyor”

– Komedi mi dram mı?
Ben dramı daha çok seviyorum. Sanırım genel görünüşümle ilgili dramatik bir yanım var. Bu nedenle seyircim beni hüzünlü rollerde daha çok seviyor. Hüzün bana yakışıyor. Açık tenli ve renkli gözlü oluşum etkiliyor galiba.

– Kamera önünde ağlayan Başak Parlak, dileyelim özel hayatında mutlu olsun.
Özel hayatımda çok mutluyum. Her şey yolunda gidiyor.

– Aşk sana göre nedir?
Aşk konusu derin bir konu. O çok özel bir enerji. Sadece bir an için bile birisine aşık olunabilir. Zaten aşkın belli bir süresi de var. Sonsuz aşk yok. Elbette en büyük aşkım 14 yaşımdan beri yaptığım oyunculuk.

“Çok güzelsin” dediklerinde üzülüyorum

Foto: Mert Arıslan - Başak Parlak

– Güzelliğin oyunculukta avantajı çok mudur?

Elbette güzelliğin oyunculukta avantajı vardır ama çok olduğunu sanmıyorum. Bir dönem “Çok güzelsin” dediklerinde üzülürdüm.

– Neden?
Oyunculuğum yerine güzelliğimden söz edilmesi hoşuma gitmezdi.

– Tiyatro devam ediyor mu?
Siz Tek Ben Hepiniz adlı tiyatro oyunum her çarşamba Cihangir'de Tatavla Sahne'de perde açıyor. Eda adlı bir hayat kadını rolündeyim. Hafif kaçık bir karakter Eda. Severek oynadığım bir rol bu.

“Dizilerin gerçekten de artık şansa ihtiyacı var”

– Şevkat Yerimdar-2 (Bizde Sakat Çok) filmi 
vizona girdi.
İlk filmde Pelin'le Şevkat'in tanışma ve birbirlerine aşık olma macerası vardı. Bu filmde düğün hazırlıkları yaşanıyor. Şevkat düğün yapabilmek için Ankara'daki evi satması gerekiyor. Film de oradan başlıyor. Filmin düğün macerası Ankara'da yaşanıyor. Çekerken büyük keyif aldık. 

– Ancak hüzün de var galiba…
Bu filmde kadına şiddet konusunda önemli mesajlarımız var.

– Sinemayı seviyorsun.
Bu aşk yüzünden yaz tatillerimi çalışarak geçiriyorum. Bir Deniz Hikayesi dizisini yaz tatilimde çektim.

– Reytinge kurban gitti…
Dizilerin gerçekten de şansa ihtiyacı var. İşimiz şansa kaldı.

 

Son güncelleme: 09:02 - 07.02.2016