Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sosyal medyanın önemli kadın figürleri
Sosyal medyanın önemli kadın figürleri
Kadınların gününde sosyal medyada söz sahibi isimleri bir araya getirdik.
Erdinç YAPAN
Magazin 8 Mart 2016 - 08:07

Nesillere hayat ve yön veren kadınların kitlelere örnek olan paylaşımları her ne kadar erkek egemen toplum yapısı altında ikinci plana itilmeye çalışılmışsa da özellikle gelişen teknolojiyle birlikte kadınlar seslerini daha çok duyurmaya başladı. Özellikle sosyal medya platformları üzerinden seslerini duyuran ve kitlelere yön veren kadınlar haberimize konuk oldu.

Gülben Ergen

Ekranların uzun soluklu ve başarılı isimlerinden Gülben Ergen, teknolojiye son derece yakın duran biri. Özellikle Çocuklar Gülsün Diye derneği çatısında açtığı okullar ve sevindirdiği çocuklarla kendisinden bolca söz ettiren Gülben Ergen, sahip olduğu sosyal medya hesaplarından bu mutluluğunu ve heyecanını sevenleriyle paylaşmayı da ihmal etmiyor.

Bir kadın olarak anneliğin ne kadar önemli olduğunu gösterdiği paylaşımlar dışında bir birey olarak kadının yerini hatırlatması da kendisini takip eden kitlede yarattığı farklılık açısından önem taşıyor. İşte bu yüzden Gülben Ergen, sosyal medyanın önemli kadın figürlerinden olmayı başarıyor.

Tuba Ünsal

Özellikle pek çok ünlü isim katıldığı davet ve etkinliklerden fotoğraflar paylaşmayı ya da bir ürün tanıtımı yapmayı tercih ederken o günlük hayatta gördüğü sıkıntıları ya da genel akım medyada kendisine şans bulamayan ama halkın yararına olacak haberleri de sosyal medya hesabından paylaşmaktan geri durmuyor.

Çocuklarının eğitiminde faydalandığı kitapları ya da onların yararına olacak tarifleri hesabından takipçileriyle paylaşıyor. Ünsal, bu paylaşımlarıyla sosyal medyada etkili bir kadın figür olmayı başarıyor.

Ebru Şallı

Türkiye’de pilatesi geniş kitlelere tanıtan ve sevdiren Ebru Şallı, sadece takipçileri için değil Türkiye için de önemli ve örnek alınacak bir figür.

Spora ayrılan vaktin neredeyse dakikalarla ölçüldüğü bir ülkede sosyal medya hesabından sporun ve sağlıklı yaşamın önemini anlatan Ebru Şallı, yaz kış demeden paylaştığı pilates videoları ve sağlıklı yemek tarifleri paylaşımlarıyla haberimize konuk oluyor.

Eliz Sakuçoğlu

Sağlıklı yaşam konusunda verebileceğimiz bir diğer iyi örnek de Eliz Sakuçoğlu. Sosyal medya hesabından yer verdiği sağlıklı paylaşımlarla olduğu kadar fit vücuduyla da takipçileri için ideal bir örnek olan Eliz Sakuçoğlu, belirli zaman aralıklarıyla yaptığı Elizle 21 Gün aktiviteleri ile şanslı takipçilerine görüntülerini değiştirme ve sağlıklarını yeniden kazanma şansı veriyor.

Demet Akalın

Pop müzik şarkıcısı Demet Akalın, sosyal medya hesabından özel hayatına dair paylaşımları biraz fazlaca yapıyor olsa da özellikle merkezinde kadın olan konulardaki hassasiyeti ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Özellikle tecavüz olaylarında çok sayıdaki takipçisini organize ederek, kadına yapılan şiddet ve tecavüz olaylarının önüne geçmek adına bir bilinç yaratmaya çalışan Demet Akalın, sahip olduğu kitleyi başarıyla yönlendiren bir kadın olarak dikkat çekiyor ve öne çıkıyor.

Son güncelleme: 08:19 - 08.03.2016