Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Suriyeli oyuncu Amal Omran’ın vizesi yenilenmedi, evini bile boşaltamadan gitti
Suriyeli oyuncu Amal Omran’ın vizesi yenilenmedi, evini bile boşaltamadan gitti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriyeliler için geniş imkanlar sunarken, Suriyeli oyuncu Amal Omran, vizesi yenilenmediği için İstanbul'u terk etti.
Burcu ÖZEN
Magazin 11 Temmuz 2016 - 11:00

2011 yılından bu yana Türkiye’ye sığınmış yaklaşık 3,5 milyon Suriyeli’ye beş yıldır kalacak yer, iş ve sağlık desteği veriliyor. Hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son açıklamasında, vatandaşlık hakkı verilmesi tartışılan Suriyelilere çifte vatandaşlık verilip, TOKİ'nin elindeki boş konutlara yerleştirilebileceğini söyledi. Erdoğan bu açıklamaları yaparken Suriyeli oyuncu Amal Omran vizesi yenilenmediği için, evini bile boşaltmadan İstanbu’u terk etti.

aysenilic

BU NE PERHİZ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyelilere vatandaşlık verilebileceğinden sonra TOKİ’nin boş evlerine de yerleştirilebileceklerini açıklarken, Suriyeli oyuncu Amal Omran için durum hiç de öyle olmadı. Usta oyuncu Ayşenil Şamlıoğlu bugün Twitter hesabından, konuştuğu Omran’ın gözyaşları içinde evini bile boşaltamadan İstanbul’u terk etmek zorunda kaldığını yazdı.

amalomran

VİZESİ YENİLENMEDİ

‘HAK’ oyununda rol alan Suriyeli oyuncu Amal Omran’ın biten vizesi yenilenmedi ve yetenekli oyuncu, evini bile boşaltamadan İstanbul’u terk etti.

Son güncelleme: 11:08 - 11.07.2016