Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Survivor Atakan Arslan mahkemeye başvurdu
Survivor Atakan Arslan mahkemeye başvurdu
Geçmişte çekilen bir videoda Türk halkına hakaret ettiği iddia edilen milli sporcu Avatar Atakan, videonun kaldırılması için mahkemeye başvurdu.
Magazin 2 Kasım 2016 - 08:22

Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği ‘Survivor 2016’nın en dikkat çeken isimlerinden biri de yarışmanın birincisi milli sporcu Avatar Atakan’dı… Oyunlarda sergilediği başarı ve adadaki tavrı sayesinde adını daha da geniş kitlelere duyuran Atakan Arslan’ın geçtiğimiz günlerde Türk halkına hakaret ettiği iddia edilen bir videosu sosyal medyada olay yaratmıştı. Halkın tepkisiyle karşılaşan Arslan, İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurarak görüntülerin kaldırılmasını istedi.

Sabah’ın haberine göre, milli sporcu, dilekçesinde arkadaş ortamında şakayla argo kelimeler kullandığını belirtti. Yüksek müzik sesi nedeniyle bu konuşmaları yaptığını söyleyen Arslan, “Argo kelimeler kullandığım bir an, sanki Türk milletine söylüyormuşum gibi gösterildi” dedi.

SOSYAL MEDYADA KENDİNİ SAVUNMUŞTU

Atakan Arslan sosyal medyaya düşen videonun ardından Instagram sayfasından şu açıklamayı yayınlamıştı.

“An itibarıyla sanal alemde adi, şahsiyetsiz, şeref yoksunu bir şahsın aleyhimde yaymış olduğu bir videoya denk geldim. Birkaç yıl öncesine ait olan bu videoda müzik dinlerken sanki halkıma küfrediyormuş gibi söyleneni farklı şekilde algılatarak bizi ve değerlerimizi hiçse sayan bu aşağılık mahlukata sadece yazıklar olsun diyorum. Ben ki, sadece bayrağımız içn dünyanın dört bir yanında savaşmış bir adamım. Bu yapılan karalamalar beni ve ülkesini seven herkes için yalnızca bir masal niteliğindedir. Bu şahış ve yayan fake hesaplar hakkında yasal işlem başlatılmıştır. En kısa zamanda adalet yerini bulacaktır. Her zaman dediğim gibi Allah var, sıkıntı yok.”

İLGİLİ HABERAvatar Atakan Türk halkına küfür mü etti?Avatar Atakan Türk halkına küfür mü etti?

Son güncelleme: 08:49 - 02.11.2016