Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tarkan, cinsel istismarla ilgili düzenleme önergesi hakkında yazdı
Tarkan, cinsel istismarla ilgili düzenleme önergesi hakkında yazdı
Türk pop müziğinin Megastar'ı Tarkan, mecliste bugün oylamaya sunulması planlanan, cinsel istismarla ilgili düzenlemeye sosyal medya hesabından tepkisini dile getirdi.
Magazin 22 Kasım 2016 - 07:34

Pek çok ünlü isim gibi Tarkan da cinsel istismarla ilgili düzenlemeye kayıtsız kalmadı. Reşit olmayan kızların evlendirilmesinin yolunu açacak düzenleme hakkında Tarkan şunları yazmış:

“Türkiye’nin gündemine yerleşen “cinsel istismarla ilgili düzenleme” konusu, uyanmak isteyip de bir türlü uyanamadığım bir kabus gibi beni de çok sarsmakta, üzmekte. Günlerdir bu konuyla ilgili kendime gelmekte zorlanıyor ve vicdanımın çığlıklarını susturamıyorum. Bu kanun teklifiyle ilgili karar verecek olan kişilerin, kalplerine ve vicdanlarının sesine kulak vererek bu konuyu bir daha gözden geçirmelerini temenni ediyorum. Bana göre zaten cebir, tehdit ve hile olmaksızın cinsel istismarın olamayacağı açıkken daha ilk cümlesinde kendisiyle çelişen bu kanun teklifi iptal edilmelidir. Konuyla ilgili yeni bir önerge gündeme gelmelidir. Bu önerge; rızasının, özgür iradesinin olamayacağı yaştaki çocuklarını, böylesi bir çıkmazın ve acının müebbetine mahkum eden “ana babaların yargılanma önergesi” olmalıdır. Çocuklarının ellerinden safiyetlerini, hayallerini ve ümitlerini çalanların yargılanacağı bir önerge. Çünkü cinsel istismarın asıl suçluları onlardır. Çünkü onlar çocuklarının tüm insani bireysel haklarını yok sayıp küçük yaşta evlenmesine göz yumanlardır.”

tarkan-ic

İLGİLİ HABERBülent Ersoy, cinsel istismar önergesi hakkında konuştuBülent Ersoy, cinsel istismar önergesi hakkında konuştu

İLGİLİ HABERÜnlü isimler cinsel istismar suçunda yargılamaya ilişkin getirilen önergeye sert tepki gösterdiÜnlü isimler cinsel istismar suçunda yargılamaya ilişkin getirilen önergeye sert tepki gösterdi