Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tarkan itiraz etti İBB reddetti
Tarkan itiraz etti İBB reddetti
Kısa bir süre öncesinde Amerika'da verdiği konserle dikkatleri üzerine çeken Tarkan imar mağduru oldu.
Magazin 21 Mart 2017 - 08:00

Son zamanlarda baba olacağına dair haberlerle gündeme gelen Tarkan’ın sahip olduğu araziyle ilgili itirazı İBB Meclisi tarafından reddedildi. Tarkan’ın Bayrampaşa’daki arsasının üzerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kavşak geçirdi. Tarkan itiraz etti ama sonuç değişmedi.

ÖNCE AKARYAKIT İSTASYONU SONRA OTEL YAPMAK İSTEDİ

Tarkan’ın patronu olduğu H.İ.T.T. Müzik Prodüksiyon Şirketi’ne ait olan 5 bin 283 metrekarelik arazi için 2014’te istenilen imar planı değişikliği talebine İBB, 17 Mart günü son noktayı koydu. Mevcut imar planına göre Tarkan’a ait arazinin 1720 metrekaresi çocuk bahçesi, 1150 metrekaresi yol, 2 bin 13 metrekaresi de konut yapılabilecek durumdaydı. İBB’den plan değişikliği talep eden Tarkan arazisine önce akaryakıt istasyonu sonra otel yapmak istedi. Her iki talebi de olumsuz yanıt aldı.

İBB MECLİS OTURUMUNDA OYA SUNULDU

2016’da İBB, Tarkan’ın arazisi için başka bir proje geliştirdi. Tarkan’ın arazisine kavşak yapılması kararlaştırıldı. Plan değişikliği 13 Mayıs 2016’da onaylandı. Plana H.İ.T.T. Müzik adına itiraz edildi. İtiraz, 17 Mart tarihli İBB Meclis oturumunda oya sunuldu. Tarkan’ın itirazı reddedildi. (Özlem GÜVEMLİ)