Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Teoman: Türkiye’de herkese psikolog lazım
Teoman: Türkiye’de herkese psikolog lazım
Teoman bir dergiye verdiği röportajda Türkiye'nin içinde bulunduğu durumla ilgili yorum yaptı.
Magazin 8 Şubat 2016 - 10:24

Başarılı şarkıcı Teoman, verdiği röportajda, herkesin sakinleştiği bir Türkiye'den umudunun olabileceğini belirtirken, Gezi eylemlerinin en önemli olaylarından biri olarak bilinen ‘Kabataş yalanı'na da değindi. “Kabataş'ta üstü çıplak, deriler giymiş, bebekleri havalara atan, bebeğin annesinin üstüne işeyen insanlarla ilgili fantezileri olanlar var.

Foto: Bülten - Teoman
Ve daha kötüsü buna gerçekten inananlar da var. Ya karşı kamp? Onlar da sevmedikleri bir gazetecinin ölümüyle ilgili viagra yalanları yaratıyorlar. Hepsi delirmiş. Kürt sorunu desen, her iki taraf da yangına benzin döküyor. Komşularımız meselesi de berbat; ülkemize de bulaşıyor.”

DÜNYA DELİRDİ

Umutsuzluğunun salt Türkiye'ye değil dünyaya ait olduğunu kaydeden Teoman, kurmaca hicivsel haberleriyle bilinen Zaytung'u okuyarak eğlendiğini söyledi.Teoman şöyle devam etti: “Dünya delirdi. Trump, Işid, Putin, Koreli devlet başkanı çocuk falan… Hayretle seyrediyorum. Bazen Bahçeli'nin rakamlarla yaptığı konuşmaları izliyorum, Burhan Kuzu dinliyorum, Putin'in aslanların üzerinde homo-erotik fotolarına bakıyorum, Zaytung okuyorum. Öyle biraz eğlenebiliyorum”

Foto: Bülten - Teoman

Türkiye'nin en acil ihtiyacının '80 milyon psikolog ve bütün vatandaşlara sabah akşam depresyon ilacı' olduğunu aktaran ünlü müzisyen “Türkiye'nin çok sorunu var, lobotomiye bile gerek olabilir” diye konuştu. Akrabası olduğunu bilinen 12 Eylül darbesinin yönetimi tarafından yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren'le ilgili de konuşan Teoman ‘İki Çocuk' şarkısını Eren ve Eren'in öldürdüğü iddia edilen jandarma eri Zekeriya Önge için yazdığını anlattı.