Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Teröre lanet
Teröre lanet
Ankara’nın kalbinde patlayan bomba, tüm vatandaşların yüreklerinde derin üzüntüye neden oldu.
Magazin 14 Mart 2016 - 22:51

Ankara'nın kalbinde patlayan bomba, tüm vatandaşların yüreklerinde derin üzüntüye neden oldu. Türkiye'yi yasa boğan korkunç saldırı sonrası ünlü isimler, sosyal medya hesaplarından terörü sert mesajlarla lanetledi. Duygusal mesajlar yürek burktu…

SONGÜL ÖDEN
-“Ablam oğluna çikolata almak için markete girmeseymiş az sonra orada olacağı durak.. Orada olmadıklarına şükrettiğim, sonra bundan utandığım ve birilerinin canları o dakikada oradaydı diye içime ateş düşüren Ankara… Tarifsiz keder.”
CEM YILMAZ
-“Allah insanlara sabır versin. Tüm memleketimin başı sağ olsun. İnsan hayatının en kıymetsiz olduğu günleri yaşatan her şarta lanet olsun.”
ALİ SUNAL
-“Yüreğim acıyor! Dualarımız Ankara için.”

GONCA VUSLATERİ
-“Başımız sağ olsun. Yeter artık, bitsin artık.”
İLKER KALELİ
-“Dileyecek bir temennimiz, kuracak bir cümlemiz kalmadı. Yeter!”
AYŞEGÜL ALDİNÇ
-“Şükür ki hayattayım diye sevinememek… Ama bu aşağılık amaca hizmet etmemek için düştüğü ruh halinden kalkıp hayata karışmak.”
BERNA LAÇiN
-“Tecavüzle yaşamaya alış, terörle yaşamaya alış, başka? Alışmayacağız! Terörün de, teröristin de, teröre çıkarları için kucak açanların da canı cehenneme!”

 

ÖZGE ULUSOY

Yazık oluyor memleketime

-“Yine korkuyla babamı aradım… Telefon düşmedi ama o anda aklıma ne korkunç şeyler düştü. Sesini duydum rahatladım. Peki bu gece telefonun öbür ucundan ‘iyiyim' kelimesini duyamayanlar ne yapacak? Teröre son verilmeli, bunun bir yolu bulunmalı. Savaşın içindeyiz resmen… Yazık oluyor memleketime. Lanetliyorum bu korkunç saldırıyı yapan cani sapıkları!..”

ÇAĞLA ŞIKEL

-“Biz çocuklarımızı her gün patlama olan bir ülkede korkuyla yetiştirmek istemiyoruz. Sorumluları her kimse kınamakla yetinmek istemiyoruz. Huzur, barış, medeniyet istiyoruz.”

MERT FIRAT
-“Analar, babalar, çocuklar… Yok olan yaşanmamış ömürler. Rakamlar, yüzdeler değil, canlar gidiyor. Alışamayız, alışana da yazıklar olsun!..”

CEM CEMİNAY
-“Ankara'da patlama oluyor, İstanbul'da maç oynanıyor. Dominik'te Survivor devam ediyor… Sıfıra sıfır elde var sıfır. Değişen bir şey yok…”

PELİN BATU
-“Siz/biz diye çemkirmeden önce birbirimizden nefret ettirip nemalananları düşünün. Hepimiz aynı gemideyiz, ülke kaybediyor.”

SILA
-“AL-KARA. Biz hepsini öldük. Sonra kendi kendimizi gömdük. Lanet olsun. Adı batsın bu terörün, canı batsın. Ah benim canım memleketim. Vah…”
PELİN ÖZTEKİN
-“Başımız sağ olsun Ankara. Yaralılara acil şifa, hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır dilerim.”

FERHAT GÖÇER
-“Bu nasıl canilik, bu nasıl vahşet? Yine acı, yine kan, yine gözyaşı… Yeter artık Allahım bitsin bu kâbus…”

MURAT BOZ
-“Dua edelim Ankara için… Yaralılara acil şifalar diliyorum. Yandı canımız!.. Yetti artık…”
CEM ADRİAN
-“Ankaramız… Biz ölmedik ama bu yaşamaya da pek benzemiyor.”
İBRAHİM BÜYÜKAK
-“Ülkemizin başı sağ olsun. Terörü lanetliyorum.”

 

BURÇİN TERZİOĞLU
“Çok acı çok…”
BURCU ESMERSOY
“Yeter artık, yeter be yeter!”
MUSTAFA SANDAL
“Terörü lanetliyoruz.”
NURGÜL YEŞİLÇAY
“Yine, yeniden geçmiş olsun hepimize.”
BİRCE AKALAY
“Yaktınız bu memleketi yaktınız…”