Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tess Holliday ‘Büyük beden’ tanımına karşı değil
Tess Holliday ‘Büyük beden’ tanımına karşı değil
Ünlü Model Tess Holliday 'büyük beden' kavramına karşı olmadığını söyledi.
Magazin 28 Ocak 2016 - 10:14

Son yıllarda moda dünyasında sıkça kullanılan ‘büyük beden’ terimi tartışma konusu oldu.  Bazı modeller ‘büyük beden’ kavramının ayrımcılık olduğunu savunurken bazıları ise bu kelimeyi oldukça normal buluyor.

Büyük beden modellerden biri olan Tess Holliday, “Bu terimin kullanılması son derece önemli. Bu, bizim gibi insanları yaralamak, incitmek için kullanılan bir terim değil” dedi.

Büyük beden tanımının kendi bedenleriyle barışık yaşamak isteyen genç, yaşlı tüm kadınlar için önemli olduğunu söyleyen Tess Holliday “Büyük beden bir kadın herhangi bir yerde bu terimi görünce kendini yalnız hissetmez. Kendini tanımlayacak , kimliklendirecek bir dayanak bulur. Bu yüzden bu terime karşı değilim” diye konuştu.

Bir başka model Ashley Graham ise ‘büyük beden’ kavramının ortadan kaybolmasını istediğini belirtmişti. Graham gibi Robyn Lawley, Tyra Banks gibi modeller ve Melissa McCarthy gibi oyuncular da “büyük beden” yerine “kıvrımlı” tanımlamasını tercih ettiklerini söylemişlerdi.

 

Son güncelleme: 12:57 - 28.01.2016
Etiketler