Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tiyatroda yetenek çok önemli
Tiyatroda yetenek çok önemli
Şeytanın Çocukları filmiyle vizyonda olan Merve Sevi “Tiyatro cesaret, yetenek ve zeka gerektiriyor.
Yüksel ŞENGÜL
Magazin 12 Haziran 2016 - 02:03

Şeytanın Çocukları filmiyle vizyonda olan Merve Sevi “Tiyatro cesaret, yetenek ve zeka gerektiriyor. Herkes tiyatro sahnesine çıkmamalı. Bir Öyle Bir Böyle adlı oyunum iki sezondur devam ediyor, yeni sezonda da perde açacağız” dedi.

79

En son Hayat Mucizelere Gebe dizisinde izlediğimiz Merve Sevi, geçen hafta vizyona giren Şeytanın Çocukları adlı psikolojik gerilim türü filminin heyecanı içinde. Sevi ile yalnız filmini değil, dizileri, tiyatroyu ve aşkı konuştuk.

– Herkes filmin için “Merve'nin ilk korku denemesi” diyor.
Her oyuncunun yaptığı bir ilki vardır. İlk komedisi, ilk dramı, ilk macerası… Ancak ‘Merve'nin ilk korku filmi' diyenler farkında olmadan beni ötekileştiriyor. Bu çok yanlış. Kimse kimseyi hiçbir konuda ötekileştirmemeli.
– Bu filme gidenler gerçekten korkacak mı?
Bu film korku değil, psikolojik gerilim filmi oldu. İçinde dini ögeler barındırmadığı için oynamayı kabul ettim.

80

– Rolünü konuşalım.
Arkeolog Seda'nın psikolojik açmazları var. Bir oyuncu için psikolojik karakterleri oynamak büyük bir fırsattır. Bu film fırsatım oldu.
– Filmde seni en çok neler zorladı?
Pendik'te bir gemide yaptık çekimleri. Her tarafımı demirlere vurup mosmor bacaklarla dolandım ortalarda (gülüyor). Ayrıca diyaframımı da çok zorladım.
– Çok mu bağırdın?
Çok çığlıklar attım.
– Oynadığın karakter şizofren mi?
Şizofrenden ziyade bazı halüsinasyonlar görüyor Seda ya da gördüğünü sanıyor. Filmin sürprizi de burada gizli.
– Filmin konusu…
Arkeolog Seda ve arkadaşları, asırlardır denizaltında kalmış olan bir lahiti araştırmaya çıkıyorlar. Onlardan önce giden bir grup var, hepsi ölmüş. Daha sonrası gerilim dolu zaten.

81

HAYATI KALBİMLE YAŞIYORUM

– Senin terapistin varmış…
Bence herkesin bir terapisti olmalı. Terapistim ‘Okuduğun senaryoların ruhuna işlemesine izin verme' diyor. Dolayısıyla roller beni etkilemez, çakramı kapatırım.
– Herkes fit olmak, kilo vermek istiyor. Daha önce yaptığın bir açıklaman beni çok şaşırttı, “Sürekli yemek yiyerek kilo veriyorum” demişsin.
(Gülüyor) Aç kalmadan kilo veriyorum. Bazıları resmen kendine işkence ediyor, aç kalıyor. Ben öyle değilim. Elbette hayatımda hiç zayıf bir kadın olamadım, her zaman Türk kadını tipi olarak kaldım. Balıketindeyim, şikayet etmiyorum.
– Aşk konusunda ne dersin?
Aşktan anlamıyorum. Hayatımı kalbimle yaşayıp, kararlarımı aklımla veriyorum. Kalbim şu an boş.

78

BENİM İŞİM KOMEDİ

– Hangi tür rolleri tercih ediyorsun?
Benim en iddialı olduğum iş ve konu komedidir.
– Sporla aran nasıl?
Lise yıllarımda okulun voleybol takımındaydım. Daha önce bale yaptım. Vücudum bale nedeniyle esnektir.
– Tiyatro…
Tiyatroyla büyük aşk yaşıyorum. Tiyatro cesaret, yetenek ve zeka gerektiriyor. Herkes tiyatro sahnesine çıkmamalı. Bir Öyle Bir Böyle adlı oyunum iki sezondur devam ediyor, yeni sezonda da perde açacağız. Provalarına başlayacağım.

82