Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
TRT Belgesel’de yayınlanan Suriyeli kız belgeseline sosyal medyada tepki
TRT Belgesel’de yayınlanan Suriyeli kız belgeseline sosyal medyada tepki
TRT Belgesel'de yayınlanan 'Suriyeli çocuk' belgeseli sosyal medyayı ayağa kaldırdı.
Burcu ÖZEN
Magazin 29 Mart 2016 - 14:40

TRT Belgesel dün bir skandala imza attı. Suriye'deki iç savaştan kaçan bir kıza, karşılıklı soru cevap şeklinde ilerleyen belgeselde, “savaşmak zorunda kalsan ne yaparsın?” sorusu yöneltildi. Küçük kız da, “kontrol noktasında kendimi patlatırdım” diyerek cevapladı. Devletin resmi kanalı TRT’de canlı bomba propogandası yapıldığı söylemleri sosyal medyada tepki çekti. Yönetmen Mustafa Altıoklar, yandaşların ancak kendilerinin objektif belgeselleri yapıldığında, belgeselin ne olduğunu anlayacaklarını söyledi.

Mustafa Altıoklar

Ünlü isimlerden bu belgesele yorumlar:

Mustafa Altıoklar: TRT’nin de, yöneticilerinin de, AKP yandaşlarinin da objektif belgeselleri yapildiği gün anlayacaksiniz, belgesel nedir

Metin Uca: Küçücük bir çocuğun babasını yitirmesi ve kızgınlığından bile canlı bomba propagandası çıkaran, kusmuk yandaş TRT

Hakan Şükür: Bu nasıl anlayış >> TRT’den çocuk canlı bomba motivasyonu.

Levent Üzümcü: Daha ne kadar dibe gideceksiniz acaba? Çomarlarınızla domine ettiğinizi sandığınız seçmeniniz bile ayılır birgün.

Son güncelleme: 16:28 - 29.03.2016