Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tuğba Özay: Annemin mesleği sayesinde…
Tuğba Özay: Annemin mesleği sayesinde…
Tuğba Özay sosyal medya hesabından öğretmenlerle ilgili bir paylaşımda bulundu.
Magazin 19 Eylül 2016 - 09:26

Milyonlarca öğrenci yeni eğitim ve öğretim yılına başladı, bu önemli günde heyecan yaşayanlar sadece öğrenciler de değil. Çocuklarını okula gönderen aileler de bu heyecanı yaşıyor. Eğitim öğretim yılının ilk gününde heyecanlanan bir isim de Tuğba Özay olmuş. Annesi öğretmen olan başarılı isim sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda öğretmenlerin önemine değinmiş.

İLGİLİ HABERTuğba Özay katıldığı programda ilginç bir benzetme yaptıTuğba Özay katıldığı programda ilginç bir benzetme yaptı

İşte o satırlar: “Sevgili anneciğimin ortaokul yıllarından bir fotoğrafı … Ve sonraki yıllarda kendisi de ortaokul, lise öğretmenliği yaptı. Matematik, fizik ve kimyacıydı. Daha sonraki zamanda da ilkokul öğretmenliği yaptı ve binlerce öğrenci yetiştirdi. Yetiştirdiği öğrenciler yeri geldi ODTÜ’lü de oldu Robert Kolejli de … Hala bazı öğrencileri ile görüştüğünü bilirim. Ben evin tek çocuğuyum ama annemin mesleği sayesinde binlerce kardeşim oldu küçüklüğümden beri. Türkiye’nin ihtiyacı olan öğrencisine çocuğu gibi davranan ve onun eğitimi, öğretimi için elinden gelenin en iyisini yapan ilerici, aydınlık, çağdaş ve devrimci öğretmenlerdir. Öğretmen çocuğu olarak tüm öğretmenlerimize başarılar dilerim”