Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tuğba Özay cinsel istismar önergesinin komisyona çekilmesini böyle yorumladı
Tuğba Özay cinsel istismar önergesinin komisyona çekilmesini böyle yorumladı
Meclis'e sunulduğundan bu yana özellikle sosyal medyada büyük tepki gören cinsel istismar önergesinin komisyona geri çekilmesinin ardından Tuğba Özay, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.
Magazin 22 Kasım 2016 - 10:55

AKP’nin Meclis’e sunduğu “cinsel istismar” suçlarında mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesini öngören önergenin içinde bulunduğumuz gün mecliste oylanması bekleniyordu. Ancak önergenin ortaya çıkmasının ardından oylama gününe kadar toplumda yarattığı infial sonrasında önerge komisyona geri çekildi. Alınan bu karar sonrasında Tuğba Özay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu kararı kutladı ve ne kadar doğru olduğunu söyledi. İşte Tuğba Özay’ın hesabından yaptığı o paylaşım: “Kadınlar… Kadınlarımız … Tarlada ekip biçen … Evinde bebesine yetişen … Kocasının her şeyinde yanında olan … Fedakar, cefakar, suskun ama yürekli kadınlarımız … Onlar bizim Anadolu insanımız … Bu sabah çok mutlu oldum aldığım haberle … Tecavüz yasası Meclis’te geri çekildi … İşte bu! Olması gereken, biz kadınların hassasiyetini anlayın lütfen. Ülkemde güzel şeylerin olması mutluluk verici. Ben partici değilim, ben 7’den 70’e herkesi, her kesimi kucaklayan bir insanım! Yakın takipçilerim bunu çok iyi bilir. Doğru olanın yanında, yanlışın karşısındayım. Düşünsenize eğer bu yasa yürürlüğe girseydi 17.000 tecavüz mahkumu dışarıda olabilirdi … Aslında önemli olan onların dört duvar arasında olması da değil sadece… Önemli olan toplum olarak sağlıklı, bilinçli, sapkınlıktan uzak bireyler yetiştirebilmek … Yasayı geçirmediğiniz için teşekkürler … Bu konuda tepkisiz kalmayan yüreklere de teşekkürler…”

İLGİLİ HABERTarkan, cinsel istismarla ilgili düzenleme önergesi hakkında yazdıTarkan, cinsel istismarla ilgili düzenleme önergesi hakkında yazdı

İLGİLİ HABERSon dakika... Cinsel istismar tasarısı geri çekildiSon dakika… Cinsel istismar tasarısı geri çekildi