Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tuğçe Kazaz’dan kurban paylaşımı
Tuğçe Kazaz’dan kurban paylaşımı
Eski manken Tuğçe Kazaz, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala paylaştı.
Magazin 29 Ağustos 2016 - 07:38

Sosyal medya hesabından özellikle siyasi gündeme yönelik yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken eski manken Tuğçe Kazaz’ın fikrini beyan ettiği son konu, kurban kesmek olmuş. Odasında bilgisayar başında çalışırken çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Kazaz, yanına da konuyla ilgili uzun bir metin yazmış. İşte Tuğçe Kazaz’ın Kurban Bayramı’na sayılı günler kala paylaştığı o metin:

tugce-kazaz

“KURBAN KESMEK İBADET DEĞİLMİŞ!!! Kurban ibadet değil diyen cahiller olmuş. Sözde medeniyeti bize aşılayan batı toplumları, kurban kesmediği için kurban yerine 57 Müslüman ülkedeki masumları kesiyor. Kurban kesmek sadece bir hayvanı kesmek değildir. Yüce Yaradan o kurbanla beraber içimizdeki kini, nefreti ve negatif olan tüm duyguları kesip atmamız için bize kurban kesmeyi emretmiştir. Bu durumda, kurban kesmeyelim de birbirimizi mi keselim? Asıl sizler kurban kesmediğiniz için bu kadar saldırgan ve tedirginsiniz. O nedenle inanan herkesin kurban kesmesi ve hatta kesilen kurbanın akan kanını izlemesi lazım. Böylece o kesilen kurbanla beraber tüm negatif duygularımızdan kurtulabiliriz. Mutlak adalet ve doğruluk sahibi olan Rabbimiz, her olayda olduğu gibi kurban olayında da insan olmamız için bize bu hediyeyi bahşetmiştir.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.