Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tuvana Türkay kimdir?
Tuvana Türkay kimdir?
Tuvana Türkay, adını futbolcu Sercan Yıldırım birlikteliği ile duyuran güzel oyuncu, geçtiğimiz günlerde Rafet El Roman ile aşk yaşıyor iddialarını yalanladı. Fakat Fenerbahçe - Manchester United maçına Alper Potuk'un forması ile izlemeye gelen Tuvana Türkay, böylece bu futbolcu ile olan aşkını herkese ilan etmiş oldu. Peki Tuvana Türkay kimdir?
Magazin 5 Kasım 2016 - 11:06

Tuvana Türkay, 3 Ekim 1990 tarihinde İstanbul Üsküdar'da doğmuştur. Babası Bulgaristan göçmeni annesi ise Rizelidir. İstanbul Güneş Kolejinden mezun olduktan sonra Beykent üniversitesi Radyo tv sinema bölümünde okumaya başladı. 9 yaşında reklam filmlerinde oynamaya başladı. Tuvana Türkay, Kent Şeker, Türk Telekom, Only Ped, Akbank, Ayyıldız GSM, Kek Reklamı, Coca Cola gibi birçok reklam filminde oynadı. “Akademi Neo”dan oyunculuk dersleri aldı. Bunun haricinde bir sene 1 sene şan ve diksiyon dersleri aldı.

İLGİLİ HABERTuvana Türkay ve Alper Potuk aşk yaşıyorTuvana Türkay ve Alper Potuk aşk yaşıyor

Tuvana Türkay,  2012- 2013 yılları arasında milli futbolcu Sercan Yıldırım ile birlikte oldu.

2014 yılında “Kara Para Aşk” adlı dizide Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Aytaç Arman, Nebahat Çehre ile birlikte oynayan Tuvana Türkay, 27 Mart 2015 tarihinde vizyona girecek olan “Güvercin Uçuverdi” adlı sinema filminde Atalay Demirci baş rolde oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Güvercin Uçuverdi (Sinema filmi)
2014 – Kara Para Aşk (TV Dizisi)
2013 – Eksik Sayfalar (Sinema Filmi)
2012 – Esir Sultan
2010 – 2012 – Yer Gök Aşk (Bade Palalı) (TV Dizisi)
2010 – Nakş-ı Dil Sultan (Nakş-ı Dil Sultan) (TV Dizisi)
2009 – Ayrılık (2) (Kevok)(TV Dizisi)
2007 – Cumhur Cemaat )(TV Dizisi)