Reklamsız Sözcü

Ünlü dizilerin şıklık yarışları içinde karakterlerin kombinleri nasıl oluyor, stilleri nasıl belirleniyor?

Son yıllarda dizinin konusundan çok, karakterlerin ne giydikleri, nasıl kombin yaptıkları merak konusu oldu. Her biri özel stil danışmanlarıyla çalışan ünlü oyuncuların stillerini derledik...
Hale Ceylan BARLAS
15:0324 Kasım 2016
Ünlü dizilerin şıklık yarışları içinde karakterlerin kombinleri nasıl oluyor, stilleri nasıl belirleniyor?
Son yıllarda dizinin konusundan çok, karakterlerin ne giydikleri, nasıl kombin yaptıkları merak konusu oldu. Her biri özel stil danışmanlarıyla çalışan ünlü oyuncuların stillerini derledik...

Önceden dizilerde sadece kostüm tasarımcıları ya da terziler olurdu. Öyle gidip mağazalardan, ünlü moda tasarımcılarından kıyafet alınmazdı. Alınsa da bu çok nadir olurdu. Hatta daha da eskilere gidecek olursak, böyle bir lüks bile yoktu. Her oyuncu sahnesine göre kıyafetini kendi hazırlıyordu. Şimdi ise her dizide, her oyuncunun kendine özel bir stil danışmanı var.

Defne ne giymiş acaba?

Dizilerde karaktere özel styling yapılınca ister istemez reyting rekabetinin yanında, oyuncular arasında şıklık yarışı da başladı. Her hafta izleyici de “Dilara ne giymiş?”, “Defne’nin gömleği hangi marka acaba?”, “Nihan bu hafta nasıl kombinler tercih etti?” gibi sorularla diziden çok kıyafetleri merak etmeye başladı. Biz de bugün sizler için, o sevdiğiniz kadınların tarzlarını derledik. Şimdi sıra sizde. Sizce hangi karakter daha şık?

bana-sevmeyi-anlat

Bana Sevmeyi Anlat / Leyla
Leyla karakteri için genelde yaşına uygun kıyafetler tercih ediliyor. Her zaman şık bir görünüm sunan karakterin kombinleri çok merak ediliyor.

cesur-ve-guzel

Cesur ve Güzel / Sühan
Çiftlikte yaşamasına rağmen modern giyinen Sühan, şimdiden kadınların odak noktası oldu. Öyle ki dizide taktığı şapka şimdiden kapış kapış satılmaya başlandı. Sokaklarda birçok şapkalı kadın görebilirsiniz.

hayat-sarkisi

Hayat Şarkısı / Hülya
Tam olarak bir tarzı var diyemeyiz. Bir gün deri ceket eşarpla, bir gün çok şık bir kıyafetle karşımıza çıkıyor. Hülya için ne giyse yakışıyor diyebiliriz.

icerde-melek

İçerde / Melek
“Acaba göbeğini açıkta bırakmayan ya da göğüs dekoltesi olmayan bir kıyafeti yok mu?” diye düşünebilirsiniz. Haklısınız…

kara-sevda-nihan

Kara Sevda / Nihan
Tarzını en çok beğendiğim karakterlerden biri. Giydiği kıyafetleri her ortamda siz de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

kiralik-ask-defne

Kiralık Aşk / Defne
Yine, ne giyse yakıştırmayı başarabilen bir karakter Defne. Bazen masum bir kız, bazen çok seksi bir kadın olarak karşımıza çıksa da, bu tarz ona çok yakışıyor.

paramparca-asuman

Paramparça / Asuman
Dilara’nın kardeşi Asuman yeni sezonda ekibe dahil oldu. Dizide ilk gördüğümüz andan itibariyle de tarzıyla gönüllere taht kurdu.

paramparca-dilara

Paramparça / Dilara
Zengin bir iş kadını karakteri olunca muhakkak her daim şık olması çok normal ama sanki biraz abartı. Yani en acı günlerinde bile ayağından stilletto eksik olmuyor!

poyraz-karayel-aysegul

Poyraz Karayel / Ayşegül
Genelde spor bir tarzı var Ayşegül’ün. Bu da bize spor giyimde de ne kadar şık olunabilineceğini gösteriyor.

18

O Hayat Benim / Bahar
Ne çok şık, ne çok spor… Bazen giydiği kıyafetler nokta atışı yapsa da, zaman zaman “Olmamış” diyebiliyorsunuz.

Son güncelleme: 16:3424.11.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp