Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kenan Işık’ın ailesi iddiaları yalanladı
Kenan Işık’ın ailesi iddiaları yalanladı
Beşiktaş Belediye Başkan Murat Hazinedar, Kenan Işık'ın vefat ettiğini açıkladı, ancak Işık'ın ailesi iddiaları yalanladı.
Burcu ÖZEN
Magazin 28 Şubat 2016 - 09:18

Beşiktaş Belediye Başkanı Avukat Murat Hazinedar, 2014′ün Mart ayında, İstanbul'da gittiği spor salonunda ayağının kayması sonucu yere düşerek, beyin kanaması sebebiyle, Almanya’da tedavi gören ünlü oyuncu ve sunucu Kenan Işık’ın vefat ettiğini duyurdu.

KENAN IŞIK’IN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Aileden yapılan açıklamada “haberler asılsız. Kenan Işık'ın tedavisi sürüyor” denildi. Yeni bir açıklama yapan Başkan Hazinedar söz konusu tweeti sosyal medya danışmanının attığını ve danışman hakkında gereken işlemin yapıldığını açıkladı.

Ancak Hazinedar’ın tweetini gören birçok haber sitesi ve ünlü isim, üzüntülerini sosyal medya hesaplarından dile getirdi. Gülben Ergen de ‘Dadı’ dizisinde başrolü paylaştığı dostunu hüzünle andı.

Gülben Ergen: “Dadı’nın bitmeyen aşkı. Benim kıymetli dostum. Ülkemizin eşsiz değeri… #KenanIşık Ne sesin, ne yaşamdaki saygın duruşun, ne oyunculuğunun yeri dolmayacak. Hep yarım kalacağız. Her ustanın gidişiyle yaşadığımız eksik kalma hali şimdi bizi kaplayan… Biriktirdiğim anılar yanıma kar kaldı ve dostluğumuz… Çok üzgünüm…

Mustafa Ceceli: “Üslubu, konuşması, karakter, sesi hafızalarımızdan silinmeyecek.. Allah rahmet eylesin.”

Demet Akalın: “Nur icinde yat cok uzuldum”

Mehmet Ali Erbil: “Canım ağabeyım nur içinde yat”

Nur Yerlitaş: “Mekanın cennet olsun”

KENAN IŞIK KİMDİR?

Malatya Yeşilyurt'ta 1947 yılında doğan Kenan Işık'ın tam adı Yusuf Kenan Işık'tır. Oyuncu, sunucu, eski gazeteci ve eski ana haber sunucusu olan Kenan Işık, Devlet Demiryolları'ndan emekli bir memur çocuğudur. Orta okul dönemlerinde Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başlamış, lise döneminde Ankara'da okurken Meydan Sahnesi'ne girmiştir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Kenan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur. Ayrıca, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği de yapmıştır. Sanatçı, devam eden kariyeri süresince çok sayıda tiyatro oyunu yazmıştır.

DADI DİZİSİNDE ROL ALDI

1974 yılı itibariyle köşe yazarlığı da yapmıştır. Köşe yazarlığı yaptığı gazeteler sırasıyla; Resmi Gazete, Yeni Yüzyıl, tekrar Resmi Gazete, Yeni Binyıl ve Akşam'dır. Televizyon ekranlarında ise başrollerini Gülben Ergen ve Haldun Dormen ile paylaştığı ‘Dadı' adlı dizide rol almıştır. 2005 yılında Kenan Işık Erdoğan Aktaş'la tanışıp 4 Nisan 2005 tarihinde Star tv kanalında ana haber bültenini sundu.12 Haziran 2005 tarihinde haber sunmayı bırakan sunucu oyunculuğa geri döndü.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER YARIŞMASINI SUNDU

Sanatçı, ayrıca Türk televizyon programları arasında fenomen yarışmalar arasına giren Kim 500 Bin İster yarışmasının sunuculuğunu yapmış, değişen yeni adı ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının halen sunuculuğuna devam etmektedir, ama sunuculuğu geçirdiği beyin kanaması sebebiyle yarım kalmıştır.

 

Son güncelleme: 11:21 - 28.02.2016