Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlü isimlerin Tarık Akan’a veda mesajları
Ünlü isimlerin Tarık Akan’a veda mesajları
Usta sanatçı Tarık Akan'ın vefatına sanatçı dostlarından veda mesajı...
Magazin 16 Eylül 2016 - 09:22

Yeşilçam'ın efsane oyuncularından Tarık Akan, bu sabah 66 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir akciğer kanseri hastalığıyla mücadele eden sanatçının ölümü sanat camiasını ve Türk halkını yasa boğdu. Ünlü isimler üzüntülerini sosyal medya hesaplarından dile getirdi.

hababamm

Tarık Akan’la oynadığı filmlerle özdeşleşen Hale Soygazi, Akan’ın ölüm haberini canlı yayında aldı.

CNNTürk’e bağlanan Hale Soygazi spikerin “Tarık Akan’ı kaybettik” cümlesi üzerine kısa süreli şok geçirdi. Konuşmakta güçlük çektiği gözlenen Soygazi “Çok iyi bir arkadaşımdı. Çok iyi bir oyuncu ve iyi bir insandı.En güzel filmleri birlikte yaptık çok iyi bir oyuncuydu, hiç beklemediğim bir şeydi. Çok iyi bir oyuncuyu ve arkadaşımı kaybettik. Söyleyecek bir şey bulamıyorum şu anda çok üzgünüm, haberi sizden aldım ve çok üzgünüm. Hale Soygazi bir takım görüşleri paylaşıyorduk. Mail üzerinden haberleşiyorduk en son geçen sene telefonlaştık. Çok farklı bir oyuncuydu. Ondan haber aldığımız bir dönem oldu ama tedavi devam ediyor diye biliyordum.

Türker İnanoğlu: Çevresine iyi olduğunu söylüyordu

Sağlık nedeniyle yurtdışında olduğunu açıklayan yapımcı Türker İnanoğlu, Akan hakkında;

“Çok saygılı, seviyeli terbiyeli bir yaradılışı vardı. Setlere herkesten önce gelir, beklerdi. Siyasi duruşu da ona ayrı bir saygınlık kazandırdı. Mükemmel bir adamdı. Sıra bizdeydi bizden sırayı aldı” dedi.

Akan’ın siyasi duruşundan dolayı çektiğini de söyleyen İnanoğlu Akan’la nasıl tanıştığını açıkladı. “Ses yarışmasıyla gelmişti sinemaya Tarık Akan. Yarışmadan sonra tanıştık, arkadaş olduk. Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın. Dostlarının başı sağ olsun” dedi.

Şerif Sezer

Yol filminde oynarken çok iyi bir film yaptığımızı biliyorduk. Onunla beraber oynamaktan gerçekten büyük bir keyif almıştım. Son olarak Deli Deli Olma filminde yeniden bir araya gelmiştik. Oğlu da onun gençliğini oynamıştı. Hastalığından haberdardım ancak uzun zamandır görüşme fırsatım olmamıştı. Çok üzgünüm, çok iyi bir dostumdu.

Arif Keskiner

Canlı yayına bağlanan yapımcı Arif Keskiner, oyuncu Tarık Akan’ın hastanede tedavi gördüğü sırasında onun yanında olduğunu ve zaman zaman görme fırsatı bulduğu oyuncunun adeta gözlerinin önünde günden güne eridiğini söyledi. Keskiner sözlerini daha fazla sürdüremedi ve gözyaşları içinde telefonu kapattı.

Perihan Savaş

Tarık Akan’la son olarak Gece Yürüyüşü adlı bir dizide oynamıştık. Bana bunun son dizisi olduğunu söylemişti çünkü çalışma şartlarını beğenmiyordu. Oyuncuların hakkının yendiğini düşünüyordu. Beş altı kadar filmde birlikte rol aldım. Sette çok komik neşeli ve enerjik bir insandı bizleri güldürürdü. Çok aydın çok iyi bir insandı. Sabah uyandığımda onun ölüm haberini televizyondan aldım ve çok üzüntülüyüm.

Ediz Hun

Çok çok üzücü bir haber, çok genç bir yaşta aramızdan ayrıldı. Çok kıymetli ve çok başarılı bir aktördü. Aramızdan ayrılması gerek biz arkadaşları gerekse Türk sineması adına büyük bir kayıp. Çok başarılı bir aktördü.

Selda Alkor

Türk sinemasının efsane isimlerinden Selda Alkor, acı haberi telefonumuzdan sonra öğrendi. Tarık Akan’ın vefatını öğrendiği an büyük bir üzüntü duyan Selda Alkor, kelimeleri bir araya getirmekte zorlanırken izin isteyerek telefonu kapattı.

SİYASİLERDEN TARIK AKAN HAKKINDA İLK PAYLAŞIM KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN GELDİ

Siyasilerden de Tarık Akan için ilk başsağlığı mesajı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Kılıçdaroğlu Twiiter hesabından yaptığı açıklamada, “Oyunculuğu ve duruşuyla tüm sanatçılara örnek olmuş, Yeşilçam’ın usta ismi Tarık Akan’ı kaybettik… Mekanı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

ÜNLÜLERİN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

zafer

Filiz Akın: Almanya’dayım. Şu an öğrendim, ve resmine bakakaldım. Hiç ihtimal vermiyordum. O savaşçıdır ; tedavi süresinde kendini göstermek istemedi ama kısa zamanda sağlığına kavuşacaktır diye düşünürken… bu habere hala inanamıyorum.
O sadece en önemli festivallerde ödül kazanmış büyük bir aktör değil, çok değerli bir dost, çok iyi kalpli çok sevecen bir insandı…
Güle güle güzel bakışlı arkadaşım… Nurlar içinde yat..Mekanın cennet olsun…

Doğa Rutkay: Babamın en yakın dostu.
Çocukluğumun bir parçasıydın.
Upuzun boyunla,heybetinle kalbin kadar yakışıklı bir insandın.
Centilmendin.
Pek kibardın.
Okumayı yazmayı seven,araştıran tartışan sorgulayan kalender bir insandın.
Ülkesini vatanını seven,kendi inandıklarınla kendi mücadeleni veren bir sanatçıydın.
İyi bir baba, kötü gün dostuydun.
Seni yakından tanımayan milyonlarca insanın kalbinde açan gonca bir güldün.
Bir de bizi düşün.
Seninle vakit geçirmiş olanlar ne yapsın?
İyi ki Bodrum’da son balığımızı yemişiz.
İyi ki aynı denizde yüzmüşüz.
Seni seviyoruz.
Yüreğimizdesin Tarık Abim.

demet

Metin Uca: Türkiyenin ve sinemasının özeti, güzel yürekli devi, Tarık Akan’ı kaybettik ne yazık ki. Anısına, sonsuz saygıyla.

mert

Gülben Ergen: #TarıkAkan Türk Sinemasının yeri dolmayacak oyuncusu… Allah Rahmet Eğlesin. Ailesine, sevenlerine, yakınlarına sabırlar dilerim. Hepimizin başı sağolsun

Ceyhun Yılmaz: Damat Ferit de gitti… Ruhun şad olsun Tarık Akan. Allahtan Rahmet dileriz

Armağan Çağlayan: Bir çocukluk hikayemiz daha bitti… Çocukluğumun büyük starı. Damat Ferit’i… Birer birer eksiliyoruz… yattığın yer nur olsun… Uğurlar olsun…

ata

Demet Akalın: Hala bu kadar yakışıklı ve ulaşılmaz güzellikte kalbimizde yaşayacaksın nur içinde yat.

cem

Ayçe Abana: Hayatını nasıl yaşadığını öğrenince esaslı aşık olunan insan…

serra

Levent Üzümcü: Çok iyi, çok güzel, çok doğru bir abimizi kaybettik. Bir eksildik bugün.

kemal
Son güncelleme: 14:18 - 16.09.2016