Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlüler Dünya Cerebral Palsy Günü’nde meydan okudu
Ünlüler Dünya Cerebral Palsy Günü’nde meydan okudu
Ünlü isimler Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı'nın çağrısına uyarak sosyal medyada meydan okudu!
Burcu ÖZEN
Magazin 6 Ekim 2016 - 08:08

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Dünya Cerebral Palsy Günü’nde çok anlamlı bir çağrıyla, sizleri meydan okumaya davet ediyor. Cerebral Palsy tüm dünyada çocukluk döneminde en sık görülen, duruşu ve hareketleri etkileyen fiziksel engellilik hastalığı…

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı da sizleri onların yanında olduğunuzu göstermek için yapmakta zorlandıkları hareketleri yapmaya davet ediyor. Mesela zıplayabilir veya “dal sarkar, kartal kalkar, kartal kalkar, dal sarkar” tekerlemesini söyleyebilirsiniz. Farkındalık yaratın ve 3 arkadaşınıza da meydan okumayı unutmayın!

ÜNLÜLERDEN KAMPANYAYA DESTEK

Ünlü isimler de kampanyaya destek verdi. Kızı Cerebral Palsy olan Ceyda Düvenci de sanatçı dostlarını kampanyaya destek vermeye davet etti.

Burcu Esmersoy, Şeyma Subaşı, Demet Evgar, Özge Ulusoy da videolarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

 

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Genel Direktörü Nigar Evgin, bu anlamlı katılım için herkese teşekkür etti. Her zıplamanın, Cerebral Palsy’li bir çocuğumuza umut verdiğini vurgulayan Evgin, tüm Türkiye’yi zıplamaya davet etti.

“Yaratacağımız farkındalık, bizden destek bekleyen tüm ailelerimizin yüzünü güldürecek ve yalnız olmadıklarını hissettirecektir. Ayrıca her 8 saatte Cerebral Palsy’li bir bebeğin dünyaya geldiği bir ortamda ancak el ele vermemizle bu farkındalığı yaratmamızla mümkün olacaktır” dedi.

Ekim ayı boyunca devam edecek olan bu güzel kampanyaya katılacak tüm dostlarımıza Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı adına teşekkür ediyoruz.

Son güncelleme: 10:08 - 06.10.2016