Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlülerden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na tepki
Ünlülerden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na tepki
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na Ensar Vakfı tepkileri...
Burcu ÖZEN
Magazin 23 Mart 2016 - 07:46

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Yaşlı Destek Programı (YADES) Tanıtım Toplantısı'nda Ensar Vakfı’ndaki tacizci öğretmen Muammer B.’yi ve vakfı savundu. Ramazanoğlu; “Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” savunmasıyla bir skandala imza attı.

 


Sosyal medyada Ramazanoğlu’nun savunmasına tepkiler çığ gibi büyüdü. Ünlü isimler de buna tepkisiz kalmadı.

Aylin Aslım: “Bi kereden bişey olmaz” 45 (yazıyla kırk beş) çocuğa tecavüz vakası. Ve bu sadece tespit edilen sayı. Neyin üstünü örteceklerini şaşırdılar. Bir taraflarından dev hırsızlık pörtlüyor, öbür taraftan çocuk tecavüzleri. Yok olun uğursuzlar…

Gonca Vuslateri: Tecavüzü yorumlamaya kalkmak kimseyi “ileri görüşlü” yapmaz.Suçtur. Cezalandırılmalılar. Başka bir yorum bile yapılamaz buna. Kahrolsunlar.!

Suavi: Böyle aile bakanı olunca, vay bu ülkede ki “yarının ailesini kuracak” çocuklarımızın haline.!

Levent Üzümcü: Bir kereden bişey olmaz diyosun yani.

Mabel Matiz: 45 erkek çocuğu tecavüze uğruyor ve bütün bir ülke susuyor mu? din, devlet, hak, hukuk, akıl, fikir, vicdan vb. ezberlerinizi tekrar sorgulayınız. adalet istiyoruz, hemen şimdi!

Karolin Fişekçi: Bir yerde 45 çocuğa tecavüz edilmişse burada bir süreklilik vardır,tecavüz eden 1 kişi bile olsa bu o kurumda buna göz yumulduğunu gösterir. Hayır 45 değil 10 çocuk da deseler 10 çocuk az mı? Düzenli 10 çocuk tecavüze uğramış ve bu kadar zaman anlaşılmış, göz yumulmuş.

Atilla Taş: Kaça kadar yolu var?

Metin Uca: Elimi böyle 45 kez kafama vuruyorum ve Ensar’daki çocuk suistimalinin 2014 öncesi başlayıp yaygın olduğunu anlıyorum

Son güncelleme: 15:11 - 23.03.2016