Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlülere tatlı tasarımlar
Ünlülere tatlı tasarımlar
İmza attığı pasta tasarımlarıyla dikkat çeken Sema Bozoklar, konsept pasta aşkı ve başarı hikayesini Sözcü Cumartesi’ye anlattı…
Emre ÇEVİK
Magazin 19 Kasım 2016 - 00:53

İmza attığı pasta tasarımlarıyla dikkat çeken Sema Bozoklar, konsept pasta aşkı ve başarı hikayesini Sözcü Cumartesi'ye anlattı…

İki çocuk annesi Sema Bozoklar (36), hayallerinin peşinden koşan ve hedeflerine ulaşmak için yılmadan mücadele eden girişimci bir kadın. Konsept pasta tasarımcısı olma hayalini başarıyla hayata geçiren Bozoklar, pek çok ünlü isme yaptığı pasta tasarımıyla da adından bolca söz ettiriyor.

21

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Tasarımı Bölümü mezunuyum. Altı yıl özel sektörde takı tasarımı yaptıktan sonra işyerimin uzak oluşu ve çok yorulmam sebebiyle kendi işimi kurmaya karar verdim. Hep zevk alacağım bir işim olsun isterdim. İnternette butik pasta kurslarına dair bir ilana rastladım ve evime en yakın kursa kaydoldum.

17

Kurstaki eğitmeniniz kimdi?
Kızıltoprak'taki kursta pasta tasarımını Amerika'da öğrenen Elif adlı bir bayan vardı. Onun kursunda aldığım eğitimle hayatım değişti. Yani “Bir internet ilanıyla hayatım değişti” diyebilirim… Ardından birçok kursa giderek butik pasta konusunda farklı eğitimler aldım.

16

Bu konuda ailenizin desteğini aldınız mı?
Evet; özellikle eşimin maddi-manevi desteğine minnettarım. Kurslara çok para gitti ama eğitime yatırım yapmak çok önemliydi. Bu sayede işin tüm ayrıntılarını öğrendim. Bu arada birçok arkadaşım, “Boşa vakit harcıyorsun. Mimar Sinan Üniversitesi'ni bitirip pasta mı yapacaksın?” şeklinde beni acımasızca eleştirdi. Bana tek inanan eşim oldu diyebilirim.

15

Eğitimden sonra ne yaptınız?
İlk kızım dünyaya geldiğinde Fiyonk Pasta diye bir blok kurdum. Bununla amacım hem kendime bu işi yapabildiğimi ispatlama, hem de çevremde bu konuda ismimi duyurmaktı. Bu süreçte televizyona da çıktım ve butik bir pasta dükkanı açma fikri oluşmaya başladı. Sonunda da dükkanımızı açtık.

14

Ünlülerle yolunuz nasıl kesişti?
Ajda Pekkan'dan Bülent Ersoy'a, Sibel Can'dan Demet Akalın'a, Hande Yener'den Gökhan Tepe'ye birçok ünlü isme doğum günlerinde pasta gönderdim. Onlar da sosyal medya hesaplarından bu pastaları paylaşarak bana teşekkür ettiler. Bu da benim daha çok tanınmamı sağladı. Ünlülerin beğenilerini paylaşması benim bu sektörde ismimin hızla duyulmasını sağladı.

13