Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Urfa’da ‘sriracha’ sos vardı da Tatlıses mi yiyemedi!
Urfa’da ‘sriracha’ sos vardı da Tatlıses mi yiyemedi!
İbrahim Tatlıses’in oğlu İdo ve kızı Dilan ile kandil kutlaması fotoğrafı; Instagram’dan…
Magazin 8 Temmuz 2016 - 23:31

İbrahim Tatlıses'in oğlu İdo ve kızı Dilan ile kandil kutlaması fotoğrafı; Instagram'dan… İlgimi çeken şey ise Tatlıses'in tişörtü. Benim gibi acı biber ve acı sos sevenler için de esprili. Çünkü Tatlıses'in üzerindeki tişört sriracha adlı acı sosun tişörtü.

Çinli-Vietmanlı bir göçmen olan David Tran, ülkesinden alışık olduğu acı sosları ABD'de bulamayınca, Los Angeles'ta kendi acı sosunu üretmek için Huy Fong Foods adlı bir şirket kurar. Sriracha acı sosun macerası ABD'de başlar. Ama sosun popüler olması 2000'li yılları bulur. Son beş yıldır ise sos öyle bir ‘patladı' ki, şimdi en popülerlerinden! Her şeyi lezzetlendirdiği efsanesi üzerine televizyon şovları mı yapılmadı, sriracha aromalı içkiler, mısır patlakları, şeker ve dondurmalar mı yapılmadı! Tişörtleri Urban Outfitters gibi mağazalarda satılmaya başlanan sosun tişörtünü Tatlıses gibi bir ‘acısever' üzerinde görmek de gülümsetiyor. Adam acı modasını iyi takip ediyor. :)