Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Usta sanatçı Harun Kolçak gözyaşlarıyla uğurlandı
Usta sanatçı Harun Kolçak gözyaşlarıyla uğurlandı
Çarşamba akşamı tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi'de 62 yaşında hayata gözlerini yuman Harun Kolçak, bugün öğle namazından sonra Teşvikiye Camii'nde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı
Mustafa KIZGINYÜREK
Magazin 21 Temmuz 2017 - 15:55

Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazına Harun Kolçak’ı hastalık döneminde bir an bile olsun yalnız bırakmayan 26 yıllık dostu Sibel Benekli başta olmak üzere, Nuri Alço, Fuat Güner, Çelik, Ediz Hun, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Zafer Algöz, Ayşegül Aldinç, Gökhan Türkmen, Gülçin Ergül, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Tan Taşçı, Ümit Sayın, Hamdi Alkan, Mustafa Ceceli, Nadide Sultan, Umut Kuzey ve Betül Demir gibi çok çok sayıda ünlü isim katıldı.
34dsw
CAN DOSTUMU KAYBETTİM
Cenaze namazına katılan ünlülerden Çelik Erişçi, Harun Kolçak’ın ardından duygulrını, “Çok zarif barışsever, bütün ülkeye her zaman sevgi üzerinden söylemi olan bunu da şarkıları ile aktaran bir sanatçıydı. En son hastaneye yatmadan bir hafta on gün önce görüşmüştük. Hastane olmadığında daha iyiydi hastaneyi sevmiyordu. Moralle yürüyen bir hastalıktı. Hepimiz gücümüz yettiğince moralini yüksek tutmaya çalıştık. Dediğim gibi en yüksek morali albümüne karşı gösterilen ilgiden aldığını düşünüyorum. Son bir buçuk 2 yıllık süreç tamamen halkın duaları ile oldu. Türkiye, Harun abisini kaybetti. Bu kadar sevgi dolu, yüreği geniş bir insan kolay kolay gelmez” dedi. Harun Kolçak’ın 26 yıllık dostu Sibel Benekli ise, “Son bir yıldır hep yan yanaydık. İyileştikten sonra bir an olsun bile karamsarlığa kapılmadı. Gülen yüzü hiç solmadı. Onun yokluğuna hiç alışamayacağım. Can dostumu kaybettim” derken ayakta durmakta güçlük çekti. Fuat Güner ise, “Birbirimizi çok severdik, duruşuyla örnek olacak bir sanatçıydı” dedi.
vv43
‘GENÇLER ONU FEYZ ALIYORDU’
Mustafa Ceceli ise, “Gençlerin feyz aldığı bir insandı. Çok cesurdu. ‘Çeyrek Asır 2’de birlikte düet yapacaktık ama nasip değilmiş” şeklinde konuştu. Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Ediz Hun ise “Allah babasına sabır versin çok zor bir durum. Yaşı da oldukça ileride şu anda yaşayan bir efsanedir babası. Yaşayan en büyüğümüzdür. Çok mükemmel ve zarif bir insandı” diye konuştu. Kılınan cenaze namazı sonrası milyonlar Harun Kolçak’ı alkışlar eşliğinde uğurladı. Usta sanatçının naaşı Bursa’nın Gemlik ilçesinde annesinin yanına defnedilecek.
876t

Son güncelleme: 16:16 - 21.07.2017