Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Üzecek tarih! Vatanım Sensin yeni sezon ne bölüm ne zaman başlıyor? Yeni fragman geldi mi?
Üzecek tarih! Vatanım Sensin yeni sezon ne bölüm ne zaman başlıyor? Yeni fragman geldi mi?
Vatanım Sensin yeni sezon yeni bölüm ne zaman yayınlanacak? diye merak edenlere kötü haber geldi. Soluk soluğa izlenen bir sezon finalinden sonra dizinin yayın tarihi ile ilgili çarpıcı bir bilgi geldi. İşte Vatanım Sensin'in başlayacağı tarih...
Magazin 14 Eylül 2017 - 09:51

Vatanım Sensin 2. sezonu ile ekrana gelecek. Azize’nin (Bergüzar Korel) acıları son buldu derken Cevdet’in (Halit Ergenç) şehit olduğu mektubunu aldı. Nefes kesen bu sahneden sonra izleyiciler dizinin biteceğini bile düşündü. Çünkü başrol Cevdet kendi ile beraber Yunan Karargahını patlatıyordu. Neyse ki dizinin ikinci sezonunun yayınlanacağı müjdesi verildi. İzleyiciler Vatanım Sensin yeni sezon yeni bölüm ne zaman başlayacak? diye merak etmeye başladı.

VATANIM SENSİN YENİ SEZON YENİ BÖLÜM İÇİN ÜZECEK TARİH

Eylül ayının ortasına gelinmiş olmasına rağmen dizinin yayın tarihi belli değil. Geçtiğimiz sezonda perşembe günleri yayınlanan dizinin izleyicileri sabırsızlanmaya başladı. Gelen son haberlere göre;  Vatanım Sensin’in çekimlerine, 25 Eylül’den sonra başlanması, yayın tarihinin de Ekim ayının 3. haftası olması planlanıyor.

OYUNCU KADROSUNA YENİ İSİMLER

Vatanım Sensin kadrosuna, bu sezon 4 önemli yeni oyuncu katılacak. Bu rollerden biri olan ‘Efe’ için özellikle titiz bir cast çalışması yapılıyor. Yeni karakterleri kimlerin canlandıracağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

vatanim-sensin-yeni-sezon

SEZON FİNALİNDE NELER YAŞANDI: CEVDET  ŞEHİT Mİ DÜŞTÜ?

Cevdet'in zekice kurguladığı plan sonrasında Yunan Ordusu Kumandanı Vasili, Yunan Ordusu'na ihanetten tutuklandı. Cezası İzmir meydanında infaz edilmekti. İnfaz kararı başta Veronika ve Leon olmak üzere büyük şaşkınlık yarattı. Leon, babası Vasili'nin İzmir'e ilk geldiği günden beri karşı olduğu kuvvacıları neden koruduğunu anlayamadı. Aradığı cevap, annesi Veronika'da saklıydı. Veronika, Ali Kemal'in çocuğu olduğunu iftiraf eder. Ali Kemal, yıllar önce kaybettikleri oğulları Dimitri'den başkası değildi. Bu hakikat, Leon'u da oldukça şaşırttı. Vasili, Ali Kemal'i korumak için kendi canını tehlikeye atmıştı.

vatanim-sensin-ne-zaman
Leon ise Cevdet ve Yunan Ordusu'na olan inancını kaybettiğini dile getirdi. Artık Yunan Ordusu'nun bir mensubu olmadığını belirten Leon, önemli bir karar aşamasındaydı. Ali Kemal'in oğlu olduğunu öğrenen Veronika ise Azize'nin kapısını çaldı. Yıllar önce kaybettiği oğlunu yeniden kazanmak isteyen Veronika, Azize'nin de kendisine yardımcı olmasını istedi.

Mustafa Kemal Paşa'dan aldığı emir doğrultusunda Cevdet, Azize'ye Yunan Ordusu'ndaki görevini sonlandıracağını müjdeledi. Azize ve ailesi tarafından büyük sevinçle karşılanan havadis, Ankara'ya gitmeleri yolundaki en büyük engeli de kaldıracaktı. Lakin Azize'nin aldığı mektup, Cevdet ve ailesini büyük bir tehlikenin beklediğinin habercisiydi.

İngiliz Charles Hamilton ise Tevfik'e yeni bir vazife verdi. Bu vazife; Mustafa Kemal Paşa'ya düzenlenecek bir suikastti. Suikastin şifrelerini çözen Yüzbaşı Yakup, Cevdet'i bu konuda uyardı. Derhal harekete geçmeleri gereken Cevdet, Mustafa Kemal Paşa'nın hayatının ve Ankara'daki Meclis'in açılması gerektiğinin önemini biliyordu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.