Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vatanım Sensin’in 3. bölüm fragmanı çıktı! Vatanım Sensin 3. bölümde duygulandıran Atatürk sahnesi
Vatanım Sensin’in 3. bölüm fragmanı çıktı! Vatanım Sensin 3. bölümde duygulandıran Atatürk sahnesi
Vatanım Sensin ilk iki bölümüyle izleyiciyi ekran başına topladı. Vatanım Sensin'in yeni bölümünde neler olacak sorusu merak edilirken, Vatanım Sensin 3. bölüm fragmanı duygusal anlar yaşattı...
Magazin 9 Kasım 2016 - 10:26

İzmir’in işgal günlerini konu alan Vatanım Sensin dizisinde 3. bölüm diziseverler tarafından merakla bekleniyor. Vatanım Sensin 3. bölüm ilgiyle beklenirken yayınlanan yeni bölüm fragmanı duygusal anlar yaşattı. Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru’yla Samsun’a doğru yola çıktığının Cevdet Albay’a bildirildiği sahne tüyleri diken diken etti. Atatürk sahnelerinin yayınlanacağı bölümün Ulu Önder’i kaybettiğimiz güne, 10 Kasım’a denk gelmesi ise duygusal atmosferin daha da artmasına neden oldu.

VATANIM SENSİN 3. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Cevdet’in asıl imtihanı şimdi başlamıştır. Ne gözünün nuru karısına, ne evlatlarına ne de anasına aslında kendi vatanının kurtuluşu için çalıştığını söyleyemeyecektir. Çünkü bu hem onların canını hem de vazifesini tehlikeye atmak demektir. Cevdet saklanan silahları, Yunanlıların eline geçmeden bulmak zorundadır. İzmir’in hatta Anadolu’nun kaderi buna bağlıdır.

Silahları kendine saklamak için cinayet işleyen Tevfik ise camide bir ipucu bıraktığının farkında değildir. Diğer yandan Vasili için İtilaf devletlerinin katılacağı baloda Cevdet’in ailesinin de orada olması son derece mühimdir.

Yıllar sonra kocasının Yunan üniforması ile dönüşünü hazmedemeyen Azize ise Cevdet’ten boşanmak ister. Cevdet kabul eder; ancak bir şartı vardır. Cevdet her ne kadar bir yabancı gibi olsa da aşkından bu kadar kolay vazgeçmesi Azize’yi sarsar. Cevdet’in vatan haini olarak dönüşü ise ailesini tehlikeye atacaktır.

vatanim-sensin-3-bolum

VATANIM SENSİN’İN ÖNCEKİ BÖLÜMÜNDE NELER OLDU?

“Benim vatanım sensin” diyecek kadar kocasını seven Azize için ise aşk hiç bu kadar acı vermemiştir. Cevdet’i, Yunan üniformasının içinde görmek, vatan toprakları için kocasından sonra oğlunu da şehit verdiğini zanneden anası Hasibe’nin, vatansever babasının izinden yürüyen kızı Hilal’in, Yunan Komutanının oğluna ilgi duyan kızı Yıldız’ın da kaderini değiştirir.

Düzeni başına yıkılan biri daha vardır; Cevdet’e Selanik topraklarında hıyanet eden onu sırtından vuran kan kardeşi Miralay Tevfik. Azize, ölümden daha çok canını yakan bir aşkın içinde bulurken kendini Albay Cevdet için ise, ailesini yeniden kazanmak hiç de kolay olmayacak.

Son güncelleme: 10:27 - 09.11.2016