Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ve Panayır Köyden Gider’in galası yapıldı
Ve Panayır Köyden Gider’in galası yapıldı
Yönetmen Mete Sözer’in ilk uzun metrajlı filmi ‘Ve Panayır Köyden Gider’in galası Cinemaximum Kanyon’da gerçekleştirildi.
Magazin 9 Haziran 2016 - 13:09

Engin Altan Düzyatan, Cem Davran, Açelya Devrim Yılhan, İlyas Salman ve Meral Çetinkaya'nın başrolde oynadığı ‘Ve Panayır Köyden Gider' filminin galası önceki akşam Cinemaximum Kanyon'da gerçekleştirildi. Galaya filmin yönetmeni Mete Sözer; başrol oyuncuları Cem Davran ve Açelya Devrim Yılhan katıldı. Engin Altan Düzyatan ise daha önce yaptığı bir program dolayısıyla şehir dışında olması sebebiyle geceye katılamadı. Karanlık geçmişe sahip bir köye, geçmişini sorgulayan bir yabancının gelmesiyle başlayan olaylar zincirini konu edinen film, geceye katılanlar tarafından beğenildi.

KONYA’DA ÇEKİLDİ MONTAJI LOS ANGELES’TA YAPILDI

Galada oyuncularıyla birlikte objektiflerin karşısına geçen yönetmen Mete Sözer, “Bu denli değerli oyuncularla çalıştığım için kendimi şanslı buluyorum. Burada olan ve olmayan, filme emek veren tüm oyuncular ve set ekibi, hikayeye en çok inanan, en az benim kadar gönül verenlerden oluştu. Herkese teşekkür ederim” dedi.
Mimarlıktan sinemaya geçiş yapan Mete Sözer'in ilk uzun metrajlı filmi özelliği taşıyan ‘Ve Panayır Köyden Gider', bundan 2 yıl önce çekildi. Uluslararası pek çok festivalde yarışan ‘Ve Panayır Köyden Gider', İstanbul Film Festivali'nde de gösterildi. Filmin çekimleri, yönetmen Mete Sözer'in 2 ay süren mekan arayışı sonunda Konya'nın Gökbudak Köyü'nde gerçekleştirildi. Filmin, montaj ve yapım aşaması ise Los Angeles'ta tamamlandı. Filmin müzikleri ise 1970 ve 1980'li yılların kült rock grubu The Police'in gitaristi Andy Summers tarafından yapıldı. Yapımcılığını Cadavre Film'in üstlendiği Ve Panayır Köyden Gider, Mars Dağıtım tarafından Türkiye genelinde 60 salonda, 10 Haziran'da vizyona giriyor.